Son Eklenenler
Dünyanın İlk Web Sitesi Yeniden Canlandı

Dünyanın İlk Web Sitesi Yeniden Canlandı

ilk web sitesi CERNBundan tam 20 yıl önceki teknolojik imkanlarla Tim Berners Lee tarafından Next marka bir bilgisayar ile CERN Laboratuvarlarında kurulan ve dünyanın ilk web sunucu ile web sitesi olma özelliğine sahip www teknolojisi bugün yine eski konfigrasyonuyla yayına alındı.

İnternet Teknolojilerinin son 20 yıl içerisindeki gelişimini kullanıcılara öğretmeyi amaçlayan bu uygulamanın mimarı Dan Noyes, hedeflerinin dönem şartlarını en iyi şekilde yansıtmak olduğunu belirtti. Dünyanın ilk web sitesine ulaşmak için tıklatınız. Çevrim içi olarak hizmet veren ilk web sitesine giriş yapan kullanıcılar durumu çok daha iyi anlayabileceklerdir. Hiçbir görsel efektfin bulunmadığı ilk web sitesi yalnızca link ve yazılardan oluşmakta. WWW teknolojisinin ilk örneği olan web sitesi World Wide Web patentinin 1993 yılında herkes tarafından kullanılabilmesi için serbestleştirilmişti. 1993 yılından sonra internet sitelerinin giderek yaygınlaşması sonucunda bugünkü konumuna kavuşan internet teknolojileri her geçen yıl bir önceki yılları 4 ile katlamaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Fotoğraflarına Etiketleme Özelliği başlıklı makalemizde instagram, instagram foto etiketleme ve instagram fotoğraf etiketleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.