Son Eklenenler
Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu

Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu

dunyanin en pahali telefonu iPhoneAkıllı cep telefonları üreticisi firmalar üretmiş oldukları modellerde gelir ayrımı yapmamakta olup, tek düze modeller üzerinde konfigrasyon değişimlerin gidilerek şekil ve materyal farklılaştırması gibi işlemler sonucunda eski halinden çok daha pahalı hal alabiliyor. Hong Kong‘lu bir iş adamı satın aldığı iPhone 5 modelli akıllı telefona bakın neler yaptırdı.

Finlandiya menşeyli Vertu isimli bir şirket tarafından 24 ayar altın ile kaplanan iPhone 5, elmas ve zümrüt taşlarla da süslenerek birden bire 15 milyon dolarlık bir değere ulaştı. Cihazın yeni tasarımı İngiliz Stuart Hughes tarafından yapıldı. Hong Hong’lu işadamına ait cep telefonunu yalnızca 20 günlük bir süre içerisinde 15 milyon dolarlık bir hale getiren tasarımcı cihaz üzerinde, 26 ayarlık siyah elmas, 24 ayar som altın, ve birbirinden değerli zümrüt yakutlar kullandı. Telefonun üzerine monte ettiği siyah elmaslar yüz yıllar boyunca iş adamının ailesine ait mücevherler olarak biliniyordu. Üzerinizde taşıması cesaret isteyen bu cep telefonu bugün itibariyle dünyanın en pahalı cep telefonu olma unvanını elinde bulunduruyor.

Bir önceki yazımız olan Xbox 720 Mayıs Ayında Tanıtılacak başlıklı makalemizde playstation ve xbox karşılaştırması, Xbox 720 ve Xbox 720 ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.