Son Eklenenler
Dünyanın En Hızlı İnterneti

Dünyanın En Hızlı İnterneti

dunyanin en hizli internetiTeknoloji konusunda dünyanın birçok ülkesinden önde olan Japonya bu sefer yine kendisine ait olan hız rekorunu ikiye katlamayı başardı. 15 Nisan’da devreye giren yeni internet bağlantısı Nuro ile 2 Gbps hızında download ve 1 Gbps hızında upload ile hız sınırlarında rekor denilebilecek rakamlara ulaşıldı. Amerika Birleşik Devletlerinin Austin ve Texas bölgelerinde faaliyet gösteren Google’ın fiber optik internet bağlantısının hızı 1 Gbps olarak ölçülürken, Japonya’da 2 Gbps hızındaki internet bağlantısı dudak uçuklattı.

Sony’nin alt yapısında kurulan yeni internet seçeneği So-net 3 gibabit ethernet portu ile 802.11 a/b/g/n üzerinden 450Mbps hızlarına ulaşabilen optik ağ birimi (ONU) teknolojisini kullanıyor. Bu sistemin kurulumu için 540 USD ödeyen kullanıcılar, bu internet bağlantısına ayda 51 dolar ücret ödeyerek kullanmaya devam edebiliyor.

Japonya’nın şimdilik Tokyo, Gunma, Ibaraki, Kanagawa gibi büyük şehirlerinde kullanılmaya başlayan dünyanın en hızlı internet bağlantısı So-Net yakında ülke çapında faaliyet gösterecek. Türkiye’de en hızlı internet bağlantısının 100 megabit olduğunu hatırlatarak 2 gigabit hızındaki internet bağlantısının ne zaman ülkemize geleceğini sormadan edemiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Fifa 2014'ün İlk Ekran Görüntüleri Yayınlandı başlıklı makalemizde Fifa 2014, fifa 2014 çıkış tarihi ve Fifa 2014 ekran görüntüleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.