Son Eklenenler
Dünyaca Ünlü Eski Virüs Yükselişte

Dünyaca Ünlü Eski Virüs Yükselişte

virus alarmiHayatımızın her anı tehlikedir. Bilgisayarda da bir tehlike vardır. İnsanı tehdit eden unsurlar nasıl varsa, bilgisayarınızı tahdit eden unsurlar da aynı şekilde mevcut. Virüsler bilgisayardan doğru insanları da tehdit etmektedir. Bilgilerinizin çalınması veyahut bilgisayarınız üzerinde sisteminizin bozulması hoşunuza gidecek bir şey değil tabi ki fakat bunun önlemlerini tam anlamıyla almak da mümkün. Eski tehditlerden birisi olan ünlü virüs Ramnit’in yükselişe geçmesi ise bu gibi virüs tehditlerinin artmasına neden oldu…

Ramnit virüsü nedir ?

Ramnit virüsü, anlık olarak ekran görüntüsü alırken virüsün yayılmasını sağlayan yöneticiye bütün bilgileri gönderiyor daha doğrusu virüs sahibine. Bir tuş ile neler yaptığınıza kadar bütün bilgilerin virüs sahibine gönderilmesini sağlamakta anlayacağınız üzere…

ESET’ten Gelen Haberler

ESET, Ramnit virüsünün Şubat ayındaki en yüksek virüs tehditleri sırasında 6. Sıraya yükselişini konuşuyor. Yaptığı istatistikler ile bu yükselmenin pek iç açıcı durumları beraberinde getirmediğini de söylüyor.

Virüsten Nasıl Korunabiliriz ?

ESET mühendisleri bu virüsten uzak durmanız için ve bilgisayarınıza bulaşmasını engellemek için öncelikle sistem güncellemelerini yapmanızı, şüpheli e-postaları açmamanızı ve düzgün, kaliteli bir antivirüsprogramı kullanmanızı önermekte… Ek olarak ESET mühendisleri, ESET NOD32’nin virüsün bilgisayara bulaştığı anda veyahut bilgisayarda tespit edildiği anda karantinaya alınıp temizlenmesini sağladığını söylemekte….

Bu virüsten uzak durmanız için yapılması gerekenler yukarıda yer almakta. Eğer sisteminizin güncellemelerini yapıp, düzgün içerikli e-postalar okuyup, düzgün bir virüs programı kullanıp, düzgün içerikli siteleri ziyaret ettiğiniz takdirde bu virüsten korunacağınızın sinyalini vermekte… Bilgisayarınızı virüsten uzak tutun, bilgisayarınıza iyi bakın. Bilgisayarın güvenliği, sizin güvenliğiniz !

Ramnit Virüsünü Nasıl Temizleriz ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan En İyi 3 Sistem Optimize Etme Programı başlıklı makalemizde cCleaner kullanımı, en iyi sistem optimize programı ve kaliteli sistem optimize hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.