Son Eklenenler
Dün Gece Burger King, Bugün de MTV Hacklendi

Dün Gece Burger King, Bugün de MTV Hacklendi

Burger king HacklendiDünyanın en büyük Fast-Food zincirlerinden birisi olan Burger King‘e ait Twitter hesabı dün gece bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Twitter duvar kağıtları ve profil resmi rakip Fast-Food zincirlerinden birisi olan McDonald’s‘a ait ürünlerin fotoğraflarıyla donatıldı. Yaklaşık 400 bin kişilik takipçisiyle Twitter platformunda yayın yapan Burger King pazarlamacıları yaşadıkları Hack saldırısının ardından Twitter yetkililerine acilen ulaşarak sayfanın kapatılmasını talep etti. McDonald’s ait ürünlerin reklamlarının twitt edildiği hack saldırısının ardından rakip firma McDonald’s dan resmi bir açıklama geldi. Açıklamaya göre hack girişiminde kendilerinin hiçbir ilgisinin olmadığı söylenmekte. Saldırıyı yapanların tamamen rekabeti kızıştıracak şekilde McDonald’s ürünlerini sergilemesinin hiç de hoş olmadığını söyleyen McDonald’s yetkilileri, şirket olarak hiçbir yasa dışı girişimi tasvib etmediklerinin altını çizdi.

mtv muzik kanali hacklendiDün yaşanan Burger King saldırısının ardından bugün yaşanan felaket yine Twitter’e yoğunlaşmamızı sağladı. Bu sefer dünya müzik kanallarından birisi olan MTV’ye ait Twitter hesabına yapılan hack saldırısı gündeme oturdu. MTV‘nin resmi Twitter sayfası bilgisayar korsanlarınca ele geçirildi ve ünlü şarkıcılar hakkında abuk sabuk paylaşımlar yapıldı. MTV yetkilileri bunun bir şaka olduğunu belirtse de 6 milyonun üzerinde takipçiye sahip kanalın hayranları bu şakadan hiç de hoşnut değil.

Bir önceki yazımız olan Çinli Hackerlar İşte Böyle Saldırıyor başlıklı makalemizde ABD çin hacker saldırısı, APT1 yöntemiyle hack ve çin hacker saldırısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.