Son Eklenenler
Çinli Hackerlar İşte Böyle Saldırıyor

Çinli Hackerlar İşte Böyle Saldırıyor

cinli hackerlardan abd saldirisiUzun süredir sosyal medyayı meşgul eden ve Çinli Hackerlar‘ın Amerika Birleşik Devletleri’ne saldırı yapacağı şeklindeki söylentiler, Mandiant isimli güvenlik şirketinden gelen sarsıcı bir açıklamayla ile kesinleşti. Açıklamada Çin menşeyli IP adreslerinden oluşan bir grup kötü niyetli bilgisayar korsanının ünlü şirketlere ait veritabanlarını nasıl ele geçirdikleri hakkında bir de video bulunuyor. Bu açıklamayla kesinleşen Çin saldırısı ne kadar süre devam edecek kestirmek oldukça güç. Buna rağmen Çinli Hackerlar‘ın uzun süreden beri binlerce irili ufaklı web sitesini hacklediği de bir gerçek.

APT1 ismi verilen bir saldırı metoduyla sitelerin web sunucularına ya da şirket bilgisayarlarına sızan Çinli bilgisayar korsanları, öncelikle dikkat çekmeyecek düzendeki elektronik postaları şirket çalışanlarına göndermekle işe başlıyor. Videoda görüldüğü gibi posta eklentisinde bulunan SalaryAdministrationPolicy.zip simli dosyada bulunan ve birçok antivirüs programı tarafından tespit edilemeyen virüs içeriğiyle şirketlerin bilgisayarlarını uzaktan takip edip yakaladığı açıklarla sunucularındaki tüm verileri boşaltmalarını sağlıyor. Videoda görüldüğü üzere Çinli hackerların Htran ismindeki programı kullanmaları da oldukça dikkat çekici. Bu program tarafından oluşturulan yemler çalıştırıldığında karşınızdaki bilgisayarın kullanıcısından daha fazla yetkiye sahip olarak giriş yapılabiliyor.Mandiant tarafından kayda alınan bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ubuntu İşletim Sistemli Tablet başlıklı makalemizde Ubuntu, Ubuntu cep telefonu ve Ubuntu işletim sistemine sahip tablet bilgisayar hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.