Son Eklenenler
Cep Telefonuyla Konuşma Ücretleri Zamlandı

Cep Telefonuyla Konuşma Ücretleri Zamlandı

cep telefonuyla konusma ucretleri zamlandiTürkiye’de ki cep telefonu kullanıcılarının giderek artması, telefon operatörlerinin de iştahını kabartıyor. Özellikle son yıllarda yaşanan operatör değişimlerine paralel olarak abone sayılarını yeniden düzenleyen operatörler geçtiğimiz aylarda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başkanlığı’na görüşme ücretlerinin yeniden düzenlenmesi için resmi olarak başvuruda bulunmuştu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konuyu görüştü ve karara bağladı.

Yeni tarife 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak. BTK’nın belirlediği yeni tarife ise şu şekilde; ücret tavanı yüzde 5.7 olarak belirlendi yani operatörler yeni ücretlerini maksimum 5.7 oranında arttırabilecekler. Eskiden sabit hatlara, cep telefonlarına 41.54 Kuruş olan görüşme ücreti yeni tarifeye göre 43.89 Kuruşa yükselecek. Yurt dışını aramanın bedeli ise 4.38 TL’den 4.63 TL seviyesine geldi. Kısa mesaj ücretlerinde ise herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Eskiden yurt içi bir SMS’in ücreti 41.54 Kuruş’tu, bu miktar yine aynı şekilde devam edecek. Yurt Dışı SMS ücretlerinde de herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

GSM hatlarında yaptırdığınız isim ve unvan değişikliklerinde alınan 16.63 TL değerindeki ücret yeni düzenlemeyle 17.57 TL sınırlarına yükseldi. Numara değişikliği ise 49.87 liradan 52.69 TL’ye yükseldi. Yeni zamlar 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak. 1 Nisan şakası gibi yeni zamlı tarifelerimize şimdiden alışsak iyi olur.

Bir önceki yazımız olan Gmail, Windows Phone'ları Görmezden Geliyor başlıklı makalemizde Gmail Mobile, Gmail Mobile yeni tasarım ve google microsoft rekabeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.