Son Eklenenler
Avea, 2012 Finansal Raporlarını Açıkladı

Avea, 2012 Finansal Raporlarını Açıkladı

avea 2012 finansal raporunu acikladiTürkiye’nin GSM operatörleri arasında yer alan, sektöre en geç girmesine karşın bugün itibariyle özellikle yeni teknolojileri müşterilerine uygun ücretlerle sunan ve 2012 finansal raporu sonucunda Türkiye genelinde liderliği elinde bulunduran AVEA özellikle son iki yılda kendisini 4’e katlamayı başaran nadir şirketlerden biri olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Bundan tam 8 yıl önce Türk Telekom bünyesinde kurulan ve bugüne kadar GSM operatörlüğü alanında kesintisiz hizmet edip müşterilerine son teknolojiler dahilinde memnun eden AVEA bugün düzenlediği basın toplantısında 2012 yılı finansal raporlarını sizlerle paylaştı.

Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in de katılımlarıyla gerçekleşen basın toplantısında Türkiye’de en yüksek abone sayısına ulaşan GSM operatörü olduklarının, Mobil internet gelirlerine göre en fazla kazanan ve toplam geliriyle diğer GSM operatörlerini solladıklarının altını çizen AVEA yetkilileri, 2012 finansal raporlarını da çekinmeden açıkladı. Çıkan sonuçlara göre:

Faturalı hat abone sayısının %44 arttığı, toplam abone sayısının 13,5 milyona yükseldiği Türkiye’de en fazla aboneye sahip GSM operatörü olan AVEA; özellikle son iki yıl içerisinde faturalı hat abonelerinin 4 milyondan 6 milyona yükseldiği açıklandı.

3G (mobil internet) gelirlerinin %339  arttığının da belirtildiği toplantıda Türkiye genelinde toplam 4.8 milyon mobil internet kullanıcısı olduğu ve bu kullanıcılardan AVEA olarak 392 milyon TL kazandıkları açıklandı. Aynı zamanda şirket bünyesinde doğrudan ve dolaylı olarak 6 bin kişiye istihdam yaratıldığının da söylendiği açıklamada, son iki yıldaki toplam gelirlerinin %31’lik muazzam bir artışla 2012 sonunda 3 milyar 475 Milyon TL‘ye yükseldiğinin altı çizildi.

Türkiye’nin en değerli şirketlerinden birisi olarak kabul edilen AVEA, yapmış olduğu kampanya ve numara taşımalarında da liderliği elinden bırakmadı. Türkiye genelindeki tüm operatörlerden daha fazla numara taşındığının ve buna bağlı olarak düzenlenen kampanyalarla 1 milyona yakın kullanıcının toplamda 33 milyon TL tasarruf ettiğinin de açıklandığı toplantıda özellikle yeni teknolojilerin yakından takip edildiği, tablet bilgisayar ve akıllı cep telefonlarının AVEA aracılığıyla satışının gerçekleştirildiği ve mobil cihaz satışında da liderliğe oynadıklarının sinyalleri verildi. Elektronik pazarında çoğu kullanıcının merakla beklediği 16 cihazı Türkiye’ye ilk getiren ve kullanıcılarla tanıştıran AVEA, hedefini yükselterek 2013 yılına bomba gibi başladı.

2012 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam 24 bin 106 baz istasyonuna ulaşan AVEA, kapsama alanının en çok genişleten GSM operatörü oldu. Sonuç itibariyle toplam 486 milyon TL net kar elde etti.

Bir önceki yazımız olan Outlook.com Tam Kapasite Çalışmaya Başladı başlıklı makalemizde Hotmail kapanıyor, hotmail'den outlook'a geçiş ve Outlook beta sürecini tamamladı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.