Son Eklenenler
Akıllı Telefonların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Akıllı Telefonların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

cep telefonu kullanan ebeveynİngiltere’de yapılan araştırmalara göre son dönemlerde oyun parklarında  yaralanan çocuk sayısının artması anne ve babalar la ilgili olarak ilginç bir gerçeği ortaya çıkarmaya başladı.

Uzmanların yapıldığı araştırmalara göre de parklarda cep telefonlarından gelen mesajlara bakan ve aynı zamanlarda da e-postalarını kontrol eden anne ve babaların çocuklarına odaklanmadığını, dikkat etmediğini ve bunlardan dolayı da çocukların anne ve babasının ilgisini çekmek amaçlı olarak da kendisini yaraladığı, tehlikeli hareketler yaptığı ortaya çıktı. Bu durum Bilimsel araştırmalarla da kanıtlandı.

Buna göre uzmanlar 2011 yılı içerisinde parkta oynarken düşerek yaralanan ve kaza geçiren 9567 çocuğunun tedavi için hastaneye kaldırıldığına dikkat çekti. Ayrıca uzmanlar, ebeveynlerin dışarı çıktıklarında çocuklarını yalnız ve ilgisiz bırakmamaları konusunda uyarıda bulundu. Londra yuvalar derneği başkanı da june O’sullivan Daily Mail’in ünlü gazetesi ise konu ile ilgili olarak bir açıklama da bulunarak şunları söyledi; Bizler toplum olarak cep telefonlarımızı kullanmak için kendimize bazı parametreler koymak zorunda olduğunuzun altını çizdi

Özellikle de anne ve babaların akıllı telefonlara karşı hayatlarını ne kadar çok kontrol ettiğini de farkına da varılması gereklidir. Bunların yanında da çocukları ile geçirirken akıllı telefonlar dan ve buna benzer elektronik eşyalar dan uzak durulması gereklidir. Ayrıca oyun parkların da ve parklarda çocuklara dikkat edilmesi gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Twitter Güvenliğini Arttırıyor başlıklı makalemizde Twitter, Twitter güvenliği arttırdı ve Twitter güvenlik açığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.