Son Eklenenler
Yandex ve Akınsoft Güçlerini Birleştirdi

Yandex ve Akınsoft Güçlerini Birleştirdi

yandex ve akinsoft isbirligiSon dönemlerde özellikle Türkiye pazarında başarıyı yakalama gayreti içerisinde olan Rusya menşeyli arama motoru Yandex şimdi de Türkiye’de özellikle internet kafeler ve şirketler için kurumsal çözümler sunan yazılım firması AkınSoft ile masaya oturdu.

12 Nisan 1995 tarihinden bu yana yazılım sektöründe hizmet veren AkınSoft bugün 15 ülkede 2000’in üzerinde çözüm ortağı ile lokal yazılım sektörümüzün öncü kuruluşlarından birisi olarak tanınmakta. Özellikle CafePlus programı ile internet kafeler tarafından tercih edilen AkınSoft son dönemde adından sıkça bahsettirmekte.

Yandex ise bugün Google’ın en büyük rakibi olarak bilinmesinin yanında Türkiye’den büyük medet umuyor ve Türkiye merkezli yatırımlarına son sürat devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş klüpleriyle anlaşan Yandex, bu takımlara özel Browser (tarayıcı) ile milyonlarca taraftarın beğenisini kazandı bile. Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ tarafından yapılan açıklamaya göre, Arama Motoru Yandex son dönemlerde büyük ölçüde gelişme kaydetti.

Bu bağlamda Yandex ile AkınSoft güçlerini birleştirdi. AkınSoft tarafından satışı yapılan birçok kurumsal program paketi içerisinde Yandex uygulamaları verilmesi planlanıyor. Yandex teknolojileriyle desteklenen AkınSoft ürünlerinin daha başarılı olacağı konusunda iki taraf da emin konuştu. Türkiye’de Yandex ile AkınSoft’un işbirliği halinde olması bilişim sektörü açısından sevindirici bir haber.

Bir önceki yazımız olan İsveç, Çöp Kriziyle Karşı Karşıya başlıklı makalemizde atık geri dönüşüm, isveç çöp bitti ve isveç çöp bulamıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.