Son Eklenenler
Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat
Windows XP işletim sistemi virüsü

Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat

Eğer siz hala Windows XP işletim sistemini PC’nizde barındırıyorsanız Hackerlerin saldırısına uğrayabilirsiniz.
Microsoft bundan böyle Windows XP işletim sistemi için destek vermeyi brakmasına sadece 5 ay kaldı. Ama s,stemde meydana gelen bir açık sebebiyle Windows XP  kullanıcılarını endişelendirdi.
Microsoft’un yaptığı  açıklamaya göre, özel tasarlanmış olan bu kötü amaçlı bir PDF dosyasını açan W. XP kullanıcıları, hacklenmiş oluyor.
Microsoft bu problemi çözmek için bir yama üzerinde çalıştığını açıklarken, acil duruma müdahale etmek isteyen kullanıcılar için “NDProxy.sys adlı dosyayı silmelerini ve ardından Null.sys dosyasını yeniden yönlendirmesi gerektiğini” önerdi. Bu dosya ve komutlarla alakalı teknik bilgiye yeterince sahip değilseniz şayet şimdilik  Microsoft’un yamasını beklemenizi öneririz. Aksi takdirde bilmeden yaptıınız işlemler bilgisayarınızın  işletim sistemini geri dönüşümü olmayan bir hasara sebebiyet vermiş olacaksınız.

Microsoft yetkililerinin yaptığı son açıklamaya  göre, XP işletim sisteminde bulunan açıktan faydalanan hacker’lar yönetici hesabı üzerinden kullanıcıların bilgisayarlarına girip  işletim sistemine zararlı komutlar  yerleştirip çalışmasını sağlayabiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Facebook'a Yeni Bir Özellik Geliyor! başlıklı makalemizde facabook haberleri, Facebook ve facebook'a yeni özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.