Son Eklenenler
Windows 7’yi İstediğiniz Gibi Kişiselleştirin

Windows 7’yi İstediğiniz Gibi Kişiselleştirin

Windows 7 gorunumunu degistir Sunrise Seven2Microsoft‘un piyasaya çıkardığı tüm işletim sistemlerinin kapalı kaynak kodlu olduğunu hepimiz biliyoruz. İstediğimiz görselliği veremediğimiz Windows sürümlerinin en çok sevilenlerinden birisi olan Windows 7 işletim sisteminden eğer sıkıldıysanız size bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Stabil bir kullanım sağlayan ve hızıyla Windows 8’e geçmekte direnen tüm kullanıcıların tercih ettiği Windows sürümü 7, herkes ile aynıysa ve siz bu durumdan hoşnut değilseniz o zaman size Sunrise Seven adlı harika programı tavsiye ederiz.

Sunrise Seven ne yapıyor diye merak ediyorsanız sizlere açıklayalım: 9 farklı modülden oluşan bu güzel program ile Windows 7’nin değiştirilemeyen ayarlarını istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Açılış ekranından tutun da başlat menüsüne, ikonların görünüşünden dosya ve klasör seçeneklerine varana kadar her türlü ince ayrıntı üzerinde oynama yapabilir hale geliyoruz. Bu programın en çok tutulan yönü ise zırt pırt karşımıza çıkan UAC User Administration Center ekranı (Kullanıcı denedimi merkezi) özelliğini tamamen devre dışı bırakabilmemiz.

Programın kurulumu ve kullanımı oldukça basit, herkes tarafından anlaşılır bir arayüzle karşımıza çıkan Sunrise Seven, kurulumun ardından çalıştırıldığında ilk karşımıza çıkan ekranda, Quick Adjustment sekmesini görmekteyiz.Quick Adjustment sekmesinden: İşletim sistemimize ince ayarlar yapabilir, siztem hatalarını kapatabilir, UAC denetimini sonlandırabiliriz. Aynı zamanda bu ekrandan göev çubuğumuzun görünümünü değiştirebilmekteyiz.
Security Setting Sekmesinden ise: İşletim sistemimizin bazı modüllerine erişimi engelleyebilir, örneğin kullanıcıların program ekle kaldır bölümüne erişmelerini kısıtlayabilir. Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakabilir ve güncellemeler sonrasında otomatik yeniden başlatmayı kapatabiliriz. Sistemimizin görünümünü değiştirmek içinse More Adjusting Options ve Explorer and Start Menu sekmelerini kullanmamız gerekmekte.
Adjusting Options ve Explorer and Start Menu sekmeleri ile sistemimizin klasör görünümlerini pencere görünümlerini, açılış ekranındaki logo ve yazıları, başlat menüsü resmini ve yazılarını kısacası görünümsel olarak birçok öğeyi değiştiriğ kişiselleştirebiliriz. Tüm bu işlemleri yapmadan önce acemi kullanıcıların mutlaka Sistem geri yükleme noktası oluşturmasını öneriyoruz. Çünkü performans ayarları hakkında bilmediğiniz ayarları değiştirdiğinizde geri dönüşü olmayan sistem hatalarına sebebiyet verebilirsiniz.
Sunrise Seven programının en önemli özelliği ise tamamen ücretsiz olarak kullanıcıya sunulması. Teknoloji Defteri olarak sizlere bu programı mutlaka tavsiye ediyoruz. Sunrise Seven Programını İndir

Windows 7 gorunumunu degistir Sunrise Seven

Bir önceki yazımız olan Teknosa 2012 Sonunda 50 Milyon TL Net Kar Açıkladı başlıklı makalemizde teknosa, teknosa 10. yılını kutluyor ve teknosa 2012 finansal raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.