Son Eklenenler
Siri’nin Rakibi Cortana Hakkında Herşey

Siri’nin Rakibi Cortana Hakkında Herşey

Halo oyununu oynayanlar için Cortana’yı tanıtmaya gerek duymuyoruz fakar kısaca bahsedecek olursak Halo oyunlarındaki Master Chief’in tek arkadaşı mükemmel özelliklerle donatılmış yapay zekaya verilen isim Cortana. Yalnızca bir oyundan hareketle gerçek dünyaya aktarılan Cortana’nın yaratıcıları dünyanın teknoloji devi Microsoft. Microsoft gelişen yapay zeka teknolojilerine ve rakibi olan Siri ve Google Now’a en mükemmel cevabı Microsoft Cortana ile vermeye çalışacak. Uzmanların açıklamaların göre Cortana şimdilik yalnızca Windows Phone işletim sistemini, ilerleyen zamanlarda ise tüm Windows işletim sistemlerini uzaktan kontrol edebilecek bir kapasiteye ulaşabilecek.

Geleceğin en çok tercih edilecek teknolojilerinden olan öğrenebilie yapay zeka tasarımlarının ilk adımlarını dünya devleriyle birlikte atmaya çalışan Microsoft bu alanda yeni ve tecrübesiz olduklarını da kabul etti. Önümüzdeki yıllarda Microsoft Cortana ile yapay zeka yazılım piyasasına hızlı bir giriş yapacaklarını belirten yetkililer bu alandaki yeni teknolojileri de takip ettiklerinin altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan Sony PlayStation 3 Bilançosu Açıklandı başlıklı makalemizde dünyanın en çok satan oyun konsolu, PlayStation 3 ve PlayStation 3 satış bilançosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Hocam microsoft daki bu hız nedir? Ayrıca Cortana denilen yapay zeka bilgisayar çok başarılı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.