Son Eklenenler
QuizUp Uygulaması Rekora Koşuyor

QuizUp Uygulaması Rekora Koşuyor

Apple’a ait cihazların uygulamalarının bulunduğu AppStore’da geçtiğimiz hafta yerini alan QuizUp uygulaması indirilme sayısıyla rekora koşuyor. AppStore tarihinde yalnızca 8 gün içerisinde en çok idirilen uygulama unvanını kazanan QuizUp yalnızca 3 haftalık bir süre içerisinde 3 buçuk milyon kullanıcı tarafından telefonlarına yüklendi. Peki bu kadar rağbet gören QuizUp uygulaması acaba nedir? QuizUp tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş ve toplam 250 farklı kategoride 150 binden fazla soruya sahip bir soru – cevap oyunu olarak tanımlanmakta. QuizUp uygulamasının üreticisi uygulamayı bilgi yarışması mahiyetinde sürekli olarak güncelleyerek yeni kategoriler ve sorular eklemekte. QuizUp uygulamasını telefonuna yükleyen tüm kullanıcıların aynı anda sorulara yanıt verdiği ve başarıl derecelerini öğrenebildikleri bu yazılım AppStore tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı uygulamalarından birisi olarak tarihe geçti.

Soruların yanıtlanması için 10 saniye süre tanınan QuizUp uygulamasında yarışmacılar eş zamanlı olarak sorulan sorulara yanıt vererek başarılarına göre dünya sıralamasında yükselmeyi amaçlamakta. AppStore’da birer efsane olan CandyCrush ve AngryBirds uygulamalarının başarılarını alt üst edebileceği belirtilen QuizUp uygulaması tahminlere göre yıl sonuna kadar 5 milyon sınırını rahatlıkla aşacak. İlk haftasında 1 milyon kez indirilen Draw Something uygulamasını ikiye katlayan QuizUp uygulamasını aşağıdaki bağlantı aracılığıyla indirebilirsiniz.

QuizUP indir

Bir önceki yazımız olan Amazon Uçak Kuryeden Sonra Roket Kuryeye Göz Dikti başlıklı makalemizde Amazon, Amazon Rockets 5 minute Shipping ve amazon roket kurye hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.