Son Eklenenler
Plesk Panel Cdonts Kurulumu

Plesk Panel Cdonts Kurulumu

Sizlerden gelen istekleri yanıtlamaya devam ediyoruz. Bu yazı dizimizde Windows 2003 ve Windows 2008 SERVER işletim sistemini kullananların sıkça karşılaştığı CDO mail eklentisinden kaynaklanan script maillerini gönderememe sorununun nasıl çözüleceği ile ilgili bilgi vereceğiz. Öncelikle işletim sistemini kuran ve kullanımına başlayan kullanıcılar mail gönderme aşamasında Cdonts eklentisinden dolayı sıklıkla hata almakta ve bu sorunu çözememekte. asp ve aspx uzantılı dosyalar aracılığıyla STMP yada POP 3 sunucularından faydalanarak mail göndermenizi sağlayan CDONTS eklentisini buradan indirmeniz gerekmekte. CDONTS eklentisi indir

Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla indirmiş olduğunuz CDONTS mail eklentisini öncelikle sıkıştırılmış zip dosyasından çıkararak cdonts.dll dosyasını sunucunuzun c:/windows/system32/ klasörünün içerisine yapıştırınız. Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise cdonts.dll dosyasını c:/windows/syswow64/ klasörü altına yapıştırmanız gerekecektir. Kopyalama ve yapıştırma işlemleri bittikten sonra işletim sisteminiz 32 bit ise başlat menüsünden çalıştır seçeneğine regsvr32 C:/WINDOWS/system32/cdonts.dll komutunu yazarak cdonts eklentisini aktif hale getirebilirsiniz. Eğer işletim sisteminiz 54 bit ise aynı eklentiyi aktif hale getirebilmek için başlat –>çalıştır –> c:/windows/syswow64/cdonts.dll komutunu çalıştırmanız gerekecektir. Her iki işletim sisteminde de komutun çalıştırılmasının ardından CDO mail (Collaboration Data Objects) eklentisi Cdonts çalışmaya başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çapulcu Oyunları başlıklı makalemizde çapulcu oyunları, chapul games ve the çapulcu oyunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.