Son Eklenenler
Opera Max İle Kotanızı Koruyun

Opera Max İle Kotanızı Koruyun

Mobil cihazların en büyük sıkıntılarından birisi olan internet kotalarını aşmaları ya da düşündüklerinden daha fazla kota harcamaları nedeniyle kısa sürede internetsiz kalmaları. Günümüzde internet araştırmalarının bir çoğu kullanıcıların artık internete erişimde mobil cihazlardan faydalandıkları yönünde sonuçlar çıkarırken, yazılım şirketleri bu sıkıntının önüne geçecek bir takım önlemler almayı uygun görüyor. Mobil platformda sıklıkla tercih edilen tarayıcılardan birisi olan Opera’da bu durumdan hareketle yeni mobil tarayıcısı Opera Max çalışmalarına hız verdi. Kota dostu olarak nitelendirilen Opera Max Browser’ın kararlı sürümünün kullanıma sunulmasına az kaldı. Norveç merkezli Opera şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre Opera Max kotanızı mümkün olan en az düzeyde kullanmayı amaçlıyor.

Ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak Opera Max’ın çalışma prensibi oldukça basit, açmak istediğiniz web sayfası öncelikle opera sunucularında açılarak barındırdığı veriler sıkıştırılmak suretiyle sayfa boyutları minimum düzeye indirileren mobil cihazlarınıza yönlendirilecek. Bu sayede büyük boyutlu sayfaları sizden önce Opera sunucusu açarak boyutu küçültüp mobil cihazınızın yüksek kota kullanımının en az düzeye indirecek. Doğal olarak daha az veri indiren mobil cihazların kota sıkıntılarını da ortadan kaldırmayı amaçlayan Opera, önümüzdeki günlerde Opera Max tarayıcısını beğenilerinize sunacak. Beta testlerinin uygun kullanıcılar tarafından yapılarak onaylandığı ve çok beğenildiğini belirten bir açıklama yapan şirket yetkilileri mobil platformlarda Opera rüzgarları eseceğinden emin.

Bir önceki yazımız olan Yandex Panorama İle Tarihi Mekanları Keşfedin başlıklı makalemizde Panorama, Panorama fotoğraf ve Tarihi mekanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.