Son Eklenenler
O Sadece 17 yaşında ama Instagram’ı…

O Sadece 17 yaşında ama Instagram’ı…

Los Angeles’ta yaşayan 17 yaşındaki bir lise öğrencisi yazdığı programla Instagram’ı zor durumda bıraktı. Bildiğiniz üzere şuana kadar İnstagram’a sadece mobil cihazlarınız üzerinden fotoğraf yüklemesi yapabiliyordunuz. Los Angeles’ta yaşayan CalebBenn ise yazdığı bir program ile kullanıcıların bilgisayarlarını kullanarak Instagram’a fotoğraf yüklemesinin yolunu buldu ve instagram’ı ters köşeye yatırmayı başardı.

Instagram’ın başı bu çocukla dertte!
35 milyar dolar değerindeki şirketi bir hamlesi ile ters köşeye yatırmayı başaran Benn, 4.99 dolar fiyatla kullanıma sunduğu yazılım ile günde ortalama 1000 dolar kazanıyor.

Kendisinin de beklemediği bir ilgi ile karşılaşan yazılım Instagram yönetiminin de dikkatini çekmeyi başardı. Instagram yetkililerini alarma geçiren bu gelişme üzerine yetkililer Benn ile iletişime geçerek, kendisinin geliştirdiği yazılımın Instagram’ın kullanım koşullarını ihlal ettiği ve yeniden düzenlenmesini talep etti.

Instagram yetkililerinin düzenleme teklifini geri çeviren Benn ile Instagram arasında hukuki savaş başlayacağı düşünülüyor…

Bir önceki yazımız olan Twitter Canlı Yayına Başlıyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum

  1. Moskova turk taksi

    benzer bir programda ben yazmaya başladım instegram tarih olmadan tamamlarım inşallah

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.