Son Eklenenler
Motor oyunları oyna

Motor oyunları oyna

Günümüzde mevcut olan oyunları kategorilere ayırma işlemi de her ne kadar basit gibi görünse de oldukça zor bir işlemdir. Oyun dünyasına girmeden yapılan bir gözlem sonucunda yapılan sıralama eylemi yeterli olmayacaktır. Her bir kategori çeşitli alt kategorilerden meydana geldiği gibi o alt kategorilerde kendi içinde sınıflara ayrılırlar.
motor oyunları
Kategorilere ayırma işleminde örnek olarak sınıflandırma yapmak için motor oyunları ele alınabilir. Motor oyunları genel bir sınıflandırma olacaktır. Motor oyunları altında motor yarışı oyunlarını yazabiliriz. Çünkü araba motorlu bir araç olduğu için bu kategori de yer alacaktır. Ancak araba oyunları da kendi içinde çeşitli ve çok uzun kategorilere ayrılır bu yüzden diğer bir alt başlığa bakalım.

Atv motor oyunları motor oyunları ana başlığı altında yer alabilen bir oyundur. Başka bir bakış açısı ile baktığımızda atv motor oyunları genel itibariyle yarış oyunu olduğu için araba oyunlarının alt başlığında ki yarış oyunların da yer alabilir. Bir de bisiklet oyunları mevcut. Bisiklet motorlu bir taşıt değil ancak yarış içeren bir oyun bu yüzden genel başlık olarak yarış oyunları gösterilebilir. Ayrıca bisiklet oyunları motor oyunları içinde de yer alabilir.

Bizim burada yaptığımız işlem basit bir sıralama işlemiydi ve sınırlı sayıda oyun içeriyordu. Bu yüzden oyunları kategorilere ayırma işleminde adlarından çok türleri tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan Yahoo Tumblr Sitesini Satın Aldı başlıklı makalemizde marissa mayer, tumblr ve Yahoo hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.