Son Eklenenler
iOS 7 Nihayet Geldi

iOS 7 Nihayet Geldi

ios 7 tanitildiApple uzun zamandır üzerinde çalıştığı işletim sistemi iOS 7’yi nihayet kullanıcılara tanıttı. En son yayınladığı iOS 6.1.4 sürümünün üzerine yakın zamanda iOS 7 versiyonuyla büyük değişikliklere giden Apple, başta iPhone kullanıcıları olmak üzere tüketici kitlesi üzerinde bütük etki yarattı

Apple, Dün San Francisco’da düzenlenen dünya uygulama geliştiricileri konferansında (WWDC 13) Apple tarafından tanıtımı yapılan iOS’un yeni versiyonu iOS 7 ile konferansa damgasını vurdu. Apple düzenlenen konferansta yalnızca iOS 7‘yi tanıtmakla yetinmeyip aynı zamanda MAC bilgisayarlarda kullanılan OS X Mavericks sürümünüde görücüye çıkardı.

iOS 7 Özellikleri

iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini ile 4. ve 5. nesil iPod cihazları tarafından desteklenen iOS 7 işletim sistemi cihazınızın konfigrasyonuna göre optimum performansta çalışabilmekte. Apple şirketinin yazılım tasarımından sorumlu müdürü John Ive tarafından tanıtımı yapılan iOS 7 işletim sistemi Eylül ayı içerisinde AppStore’daki yerini alacak.

Görsellik bakımından farklılığa gidilen işletim sistemi iOS 7 ile hem kolay kullanımı hem de yönlendirici menüleri sayesinden her kesim kullanıcı tarafından beğenilecek. Kolay kullanımlı ve şeffaf görsel arayüzü sayesinde daha hoş bir görüntü sunan iOS 7 arayüz renkleriyle göz zevkinize de hitap edecek. Yazımızın en altında WWDC 2013 konferansında iOS 7 için yayınlanan videoyu izleyebilir iOS 7 ile ilgili görselleri yakından görebilirsiniz.

iOS 7 işletim sisteminde iTunes Radio özelliğini kullanabilir, bu sayede kendinize özel çalma listeleri oluşturabilirsiniz. iRadio özelliği iOS 7’de en çok kullanılan özelliklerden birisi olacak gibi. Air Drop özelliği sayesinde cihazınız üzerinden istediğiniz paylaşımı yapabilmektesiniz, Notification Center uygulaması ile görev planlayıcınızı oluşturup bildirimlerinizi istediğini şekilde planlamanız mümkün hale getirilmiş.

iOS 7’nin en çok kullanılan özelliklerinden birisi olan Siri ise bu sürümde hem erkek hem de kadın sesi seçeneğiyle çeşitlendirilirken arayüzü de değiştirilmiş.

Biraz Android biraz da Windows Phone işletim sistemlerinden esinlenerek kullanıcıların beklentilerinin üstünde yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkan iOS 7 işletim sistemi Eylül ayından itibaren telefonlarımıza yüklenebilecek.

Bir önceki yazımız olan iOS'a Office 365 Geldi! başlıklı makalemizde iOS, office 365 ve office 365 ios hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.