Son Eklenenler
IOS 7 Kullanım Oranı Rekora Koşuyor

IOS 7 Kullanım Oranı Rekora Koşuyor

Apple tarafından üretilen mobil ürünlerin tamamında kullanılmakta olan işletim sistemi iOS, açıklanan verilere göre tarih boyunca en hızlı yayılan işletim sistemi unvanını kazandı. Resmi olarak 20 Eylül tarihinden itibaren kullanıma sunulan iOS 7 işletim sistemi kullanıcıların %60’ı tarafından indirilip kullanılmaya başladı. Mobil uygulama geliştirme şirketi olan Fiksu tarafından yayınlanan istatistiki bilgiler ışığında iOS 7 nin yayınlanmaya başladığı saatten itibaren yalnızca 187 saatte, kullanım oranının %56 seviyelerine ulaştığı tespit edildi. Daha önceleri aynı durumda bulunan iOS 5 ve iOS 6 işletim sistemlerinin de iOS 7 gibi hızlı yayılmaya başladığını belirten şirket yetkilileri buna rağmen en hızlı yayılan işletim sisteminin iOS 7 olduğunun altını çizdi.

iOS 7 fiksu statics

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi iOS 5 – iOS 6 ve iOS 7 işletim sistemlerinin yayılma hızları birbirleriyle karşılaştırılmakta. Grafikten de görülebileceği gibi iOS 7 işletim sisteminin %57 seviyelerine geldiği zamanlarda iOS 6 yalnızca %50 seviyelelerinde seyrettiği iOS 5 işletim sisteminin ise aynı zaman aralığında yalnızca %30’luk yayılma hızına sahip olduğu kesinleştirildi. Fiksu tarafından aktarılan bilgilere göre iOS 7 bugüne kadar 200 milyonun üzerinde cihazda kullanılmaya başladı.

Bir önceki yazımız olan Google Logosunun Sırrı Çözüldü başlıklı makalemizde Google, google eski logosu ve google l harfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.