Son Eklenenler
IBM DAEJA’yı Satın Aldı

IBM DAEJA’yı Satın Aldı

Veri depolama ve istatistik alanında dünya lideri olan bilgisayar şirketi IBM, İngiltere’nin başta sağlık, güvenlik, banka ve sigorta şirketlerine kurumsal yazılımlar hazırlayan DAEJA yazılım şirketini bünyesine kattığını açıkladı. Daeja Image Systems Ltd. adıyla piyasada kurumsal yazılım sektörünün lider kuruluşlarından birisi olan Daeja Image Systems, başta bankacılık ve sigortacılık olmak üzere finansal sektörler üzerinde hassas verilen korunması konusunda uzmanlaşırken, hiçbir yan uygulamaya gereksinim duymadan çalışabilme özelliğine sahip. Örneğin bir bankanın finansal analistinin üst mercilere gönderdiği raporun kimler tarafından hangi yetki ile incelenebileceğini kararlaştıran yazılımları üreten Daeja Image Systems şimdilerde faaliyetini IBM bünyesinde gerçekleştirecek.

Çeşitli sektörlerde 4 binden fazla müşterisiyle dikkatleri çeken Daeja’nın IBM ile birleşmesi iki şirketin de veri işleme konusundaki deneyiminin yep yeni projelerle karşımıza çıkacağının sinyallerini vermektedir. IBM ismi altında içerik yönetimi ve veri analisi konusunda dünya lideri olacaklarını şimdiden kestirmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Yeni Yılınızı Kutlarız başlıklı makalemizde 2014, teknoloji defteri ve teknoloji haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.