Son Eklenenler
Google Play Servisleri 4.3 ile Oyun Geliştiricilere Sürpriz Var!

Google Play Servisleri 4.3 ile Oyun Geliştiricilere Sürpriz Var!

Google Play servisleri 4.3 versiyonu ile gelen api destekleri ile oyun geliştiricilere sağladığı desteği arttırıyor. Google Play servisleri 4.3 versiyonunu cihazlara sunuyor. Bu versiyon ile api konusunda birçok iyi değişim görülüyor. Bundan en fazla nasiplenen de oyun geliştiriciler olmuş gibi görünüyor. Eklenen özellikler arasında Google Analytics, Etiket Yönetimi, Google Drive, Adres Api’leri örnek verilebilir.

Google Analytics ve Etiket Yönetimi bağımsız API’leri önceden de vardı, şimdi ise Google Play servisleri içine alındı. Bu olay ile birlikte geliştiriciler yine aynı şekilde bu API’ler ile etkileşime girebilir, ama artık geliştiriciler tarafından erişilen ve kolay bağımsız güncellemelerin alınabileceği bir ortam oluşacağı anlamına geliyor. Bu API’ler hem geliştiricilerin kendi uygulamaları (Analytics) içinde nasıl performans aldığı konusunda fikir edinmesi ve hem de değişikliklerin anında izlenebiilmesine imkan sağlıyor. Böylece Etiket Yönetimi üzerinde de tam yönetime sahip oluyorsunuz.

Yeni tanıtılan Drive API’si de tanıtılan bu yeni Play Servisleri ile geliyor. Bu son sürümü, dosya pin uygulamaları, klasör oluşturma izinleri ve dosyalar değiştiğinde uygulama içi bildirimleri vermek için gerekli yeteneğini de içeriyor. Adres API’si sayesinde ise geliştiriciler adres görme yetkisi sağlayabiliyor – örneğin bir kullanıcı bir teslimat veya online sipariş formunu doldurduğu zaman adres bilgisi girmesine gerek kalmadan cihazın gerçek yerini bulmayı sağlayabilir.

Google Play oyunlarına gelince, bu Play Servisleri güncelleştirme gerektiriyor. Özellikle çapraz platform etkileşimi ve Oyun Hediyeleri gibi tüm yeni özellikleri açıkladılar. Google Play Servisleri’nin güncellemelerinin tamamen yayılması zaman alabilir. Güncelleştirmeler direk bildirim ile gelmeyebilir, bu yüzden Play Store düzenli bir şekilde kontrol edilmeli diye düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan iPhone 6 Sıcaklık, basınç ve Nem Sensörleri ve raporlar ile paket halinde geliyor başlıklı makalemizde Apple, iPhone ve iPhone 6 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. google yakında kendini aşacak buna eminim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.