Son Eklenenler
Google Glass’ın kurulduğu günden bu yana İki Yıl İçindeki Evrimi [Resim]

Google Glass’ın kurulduğu günden bu yana İki Yıl İçindeki Evrimi [Resim]

Google Glass, tamamen konsept olan güncel beta ürünü ile hayranlarını sevindirdi ve son bir yılda daha fazla teknoloji kapsamasını ön planda tuttu. Ama arama devi, geçen yıl yayınladığı halkın gözü üzerinde taşıyabileceği çok sayıda prototip üzerinde çalışırken bu ürün özenli bir sürecin sonucu değil, modellenmiş ilk sürümü değildi. Google+ üzerinden, devasa ​​görüntüleri de dahil olmak üzere, iki yıl boyunca Glass’ın evrimini bir zaman çizelgesi ile göstermiştir, ve bu şekilde bağlamsallaştırılmış zamanla değişimin, oldukça sade olduğu söylenebilir.

Farkedeceğiniz gibi, fikir lensler gibi standart bir çift bağlı bir kaç mikroçip ve diğer donanım ile başladı ve bir tuhaf bilim profesörü eseri gibi görünüyordu. Ama zaman geçtikçe ,süreç yavaş yavaş revize edilmiş ve Glass estetik olarak eleştirmenler tarafından eleştirilmiş olsa bile,geçerli form faktörü Android üreticisi birkaç yıl önce başladığı döneme göre çok büyük gelişme göstermiştir.

google-glass

Glass giymek için harika görünmüyor gerçeği de halka açılmak için Google’ın planları için bir anahtar olabilir, ama Oakley ve Ray-Ban tarzı-bilinçli tasarımı olabilir, belki de özel bir tasarımı olacağı haberleri dünyanın yerleşik markalarının görüşünü değiştirmek için yardımcı olabilir.

Çalışmalara rağmen, bildiğim kadarıyla bir son tüketici ürünü olarak Glass’ın engeli yok. Apple CEO’su Tim Cook Google’ın büyük sanayi rakibi olmasına rağmen bu çalışmaları övdü, ama bu teknoloji sadece son kullanıcı için oldukça zor görünüyor diye de not etmiştir. Google’ın yüzü dijital dünyamızın önemli bir parçası haline geldi. Ayrıca, Heathrow Havalimanı, Londra Virgin Atlantik, New York New York Polisi’nde de denenebileceği söylentiler arasında.

google-glass-2

Yine de, zaman çizelgesi hala oldukça ilgi çekici olduğunu ve sadece Glass’ın betaya ulaşmak için ne kadar bir değişiklik geçirdiğini gösteriyor. Aşağıda her zamanki gibi bir çok platform üzerinden yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Bir önceki yazımız olan Test: HTC One M8 2014 ve HTC One M7 2013 Karşılaştırılması (VİDEO) başlıklı makalemizde Android, HTC ve HTC One hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.