Son Eklenenler
Google’dan Android Tehdidi

Google’dan Android Tehdidi

Google piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi Android KitKat taleplerinden memnun değil. Bu memnuniyetsizliğinin sebebiyse mobil cihaz üreticilerinin son sürüm olan Android KitKat yerine Android’in eski sürümü olan Jelly Bean’ı tercih etmelerinden kaynaklanmakta. Mobil teknolojilere yep yeni bir soluk getiren Google, üreticilerin kolaya kaçmak için Android 4.4 KitKat işletim sistemlerini yeni piyasaya sürülen ürünlerde tercih etmediklerini, yeni cihazlara uyarlamaları için test çalışmaları yapmadıkları nedeniyle üstü kapalı olarak üreticileri uyardı. Google yeni üretilen tüm ürünlerde Android 4.4 işletim sisteminin kullanılmasını isterken, üreticilere eski versiyonlarla üretseler dahi kısa süre içerisinde Android 4.4 KitKat güncellemelerini telefonlarına uyumlu hale getirmeleri gerektiğini savunurken, başta küçük üreticiler olmak üzere dünya devleri bile Android 4.4 KitKat işletim sistemi ilk etapta, AR-GE çalışmalarının ve uyarlama sürecinin zaman almasından dolayı tercih etmemekte.

Google yaptığı açıklamada üreticilerin yeni ürünlerde Android 4.4 KitKat‘ı tercih etmemeleri halinde Google Play Store hizmetinden yararlanamayacakları bilgisini verdi. Bu durum üreticiler nezlinde paniğe neden olurken Google kullanıcıların yeni sürüme geçme konusunda kararlı olduklarını ve üreticilerin daha hızlı hareket etmeleri gerektiğinin altını çizdi. Hatta Google tarafından öyle bir açıklama daha yapıldı ki, şirket Play Store için eski sürümler ile girişleri tamamen yasaklayacak. Üreticiler bu açıklamanın ardından Google’un şakası olmadığını anladı ve kolları sıvayarak sürüm güncelleme faaliyetlerine hız verdi. Önümüzdeki 1 ay içerisinde çoğu üreticinin Android 4.4 KitKat güncellemesini tamamlaması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Android İşletim Sistemli Sehba başlıklı makalemizde akıllı sehba, Android ve Android işletim sistemli akıllı sehba hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.