Son Eklenenler
Chrome OS İşe Yaramaz Dediler

Chrome OS İşe Yaramaz Dediler

Google’ın açık kaynak kodlu ve bulut teknolojisine dayanan yeni işletim sistemi Chrome OS önceleri çoğu kullanıcı tarafından sıcak bakılmasada, şimdilerde kullanım oranıyla iyi bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Google tarafından üretilen Chrome OS işletim sistemini bünyesinde barındıran Chromebook adlı notebooklar ve geçtiğimiz günlerde tanıttığımıza ChromeBase masaüstü bilgisayarların satışı ABD’de inanılmaz derecede talep konusu. Henüz daha Türkiye’de satışa sunulmayan Chromebook ve Chromebase ürünleri oldukça güvenli ve kolay kullanımıyla dikkatleri çekmekte. Çoğu uzman görüşü bu işletim sisteminin sınıfta kalacağı yönünde birleşmekteydi fakat Google tüm bu varsayımlara aldırmadan Chrome OS işletim sisteminin arkasında durarak ortaya mükemmel bir ürün çıkarmayı başardı.

Hem fiyatıyla ucuz, hem de bulut teknolojisi sayesinde istediğiniz yerden kişisel hesabınıza ulaşabildiğiniz Chrome OS işletim sistemi sayesinde 2014 yılına mükemmel bir giriş yapan Google şimdiden binlerce ürün satmayı başardı. En yüksek talep ABD ve Avrupa ülkelerinde gelse de ülkemizde de henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Bulut teknolojisi kullanımına göre tercih edilmesi imkan dahilinde. Google başta kurumsallaşmış şirketler olmak üzere ofislere Chrome OS işletim sistemini kullanan ürünleri pazarlamaya başladı bile. 2014 yılının Chromebase ve Chromebook yılı olup olmayacağını kestirmek güç olsada, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bulut teknolojisinin çoğumuz tarafından tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Bakan Lütfi Elvan'dan Facebook Açıklaması başlıklı makalemizde Bakan, Facebook açıklaması ve Lütfi Elvan hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.