Son Eklenenler
Bu Batarya 20 Saniyede Şarj Oluyor

Bu Batarya 20 Saniyede Şarj Oluyor

Eesha Khare 20 saniyede sarj olan bataryaHenüz 18 yaşında olmasına rağmen Nano Teknolojiyle yakından ilgilenen Amerikalı Eesha Khare adlı genç kız her çeşit bataryada kullanılabilen yeni bir şarj yöntemi geliştirdiğini açıkladı. Bilim çevrelerince ilgi gören bu açıklama aynı zamanda sponsorlar tarafından da desteklenerek hayata geçirildi.

Yapılan AR-GE çalışmalarının ardından üretilen prototip şarj aleti ve batarya projenin mimarı Eesha Khare isimli genç kıza toplam 50  bin dolar para kazandırdı. Nano teknoloji sayesinde molekül katmanda enerjiyi daha dar alana sıkıştırarak hem daha uzun ömürlü batarya hemde bu bataryanın daha kısa sürede şarj edildiği görüldü. Gelecekte birçok alanda faydalanılabilecek olan bu teknoloji özellikle taşınabilir mobil aygıtların ömürlerini uzatacak.

Uzun ömürlü ve kısa sürede şarj edilen batarya ile ilgili olarak başta Google olmak üzere, dünya devleri Khare ile iletişime geçmeye başladı.

Bir önceki yazımız olan Nvidia Shield Oyun Konsolu Yakında başlıklı makalemizde Nvidia Shield, Nvidia Shield fiyat ve Nvidia Shield oyun konsolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.