Son Eklenenler
Battlefield 4 İncelemesi ve Yorumlar

Battlefield 4 İncelemesi ve Yorumlar

EA Sports tarafından üretilen yep yeni FPS oyunu Battlefield serisinin 4. oyunu 2014 yılına damgasını vuracak. Macera ve savaş oyunlarından hoşlananlar için özel hazırlanmış efektleriyle şimdiden adından sıkça söz ettiren Battlefield 4, hem günümüzün modern silah teknolojileriyle donatıldı hem de multiplayer özelliği ile aynı platformda birden fazla kişi tarafından oynanılabilir hale geldi. Uzmanların ve oyun severlerin tahminine göre Call of Duty rekabetini tek başına sırtlayabilecek Battlefield tüm dünyada trend olacak. Battlefield 3 oyunun devam niteliğindeki Battlefield 4 olağan üstü grafiklerle EA Sports‘un gerçekçilik tecrübesini de bir arada toplamayı başarmış. Single Player modunda hepsi birbirinden dahice kurgulanmış senaryoları ve oyuncuları ile kendinizi savaş alanının ortasında bulacaksınız.

2020 yılının senaryosuna yansıtıldığı yeni Battlefield 4 elbetteki bu özelliğiyle günümüzden daha modern ve etkili ekipmanla da donatılmış. Oyun yapımcıları, çoğu oyunda kullanıcılar tarafından en çok beğenilen Collectible Dog Tags, yani toplanılabilir silah özelliği sayesinde oyun içerisinde bol miktarda silah ve mühimmat toplamanıza imkan vermiş. Battlefield 4’ün senaryosu ABD ile Rusya arasındaki gerginliğe ve Çin’de ki mevcut yönetimi devirmeyi amaçlayan kötü karakter Admiral Chang rekabetini konu almakta. Amerika’ya karşı olan bu oluşum kısa süre sonra Rusya’nın da desteğini alarak ABD’ye karşı topyekün bir savaş gerilimine dönüşecek. Cesur Amerikab askerleri başta Tombstone bölüğünden Çavuş Daniel Recker ve ekibi tarafından durdurulmaya çalışılacak. Battlefield oyununun başrolünde Daniel Recker yer almakta.

Bu senaryosuyla başta Rusya ve Çin tarafından hoş karşılanmayan Battlefield oyunu aslında en çok o ülkelerde tercih edilir oldu. Özellikle Çin tarafından büyük tepki alan oyun ile ilgili ABD mahkemelerine dava bile açıldı. Hatta oyun sitelerinin bugünkü manşeti Battlefield 4 oyununun Çin’de yasaklandığı yönündeydi. Çin hükumet yetkilileri, oyunun kültürel olarak aşağılayıcı bir takım öğeler taşımasından dolayı Çin’de satılmasını ve oynanmasını yasakladı. Bakalım bu karar oyun üreticisi EA Sports’u nasıl etkileyecek

Bir önceki yazımız olan takipçi kasma başlıklı makalemizde taipci coğalt, takipçi kasma ve takipçi kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.