Son Eklenenler
Apple’dan Bir Rekor Daha

Apple’dan Bir Rekor Daha

Daha önceleri bir çok rekora imza atan Apple, AppStore ile 2014 yılının ilk günlerinde de yeni bir rekoru kırmayı başardı. 1 Aralık tarihinde 1 Milyar dolarlık satış gerçekleştiren AppStore, şimdilerde oyun meraklılarının en çok tercih ettiği yalnızca Minecraft, Angry Birds, Star Wars ve Sleep Cycle gibi uygulamalar için 10 milyon doların üzerinde harcama yaptı. Yüzbinlerce ücretli ve ücretsiz uygulamanın AppStore üzerinden satılması yoluyla kazancına kazanç katan Apple’ın hedefi 2014 sonunda 3 milyar dolarlık uygulama satışı olduğu belirtildi. AppStore bünyesinde telif hakkı Apple’a ait olan uygulamaların yanı sıra kişisel ya da kurumsal olarak yazılım hazırlayan programcıların uygulamaları da yer almata. Hatta Apple getirisi fazla olan yazılımları satın almak yoluyla kullanıcılara sunabilmekte.

Bu bağlamda Apple, kullanıcılardan tam not alan ve standar IPhone, Ipad kamerasıyla saniyede 20 – 30 kare tam çözünürlüklü fotoğraf çekebilme özelliğine sahip SnappyCam uygulamasının telif haklarını satın aldığını belirtti. SnappyCam uygulamasını üreten Snappy Lab şirketi Yunanistan asıllı unan asıllı John Papandriopoulos tarafından kurulmuştu. SnappyCam kamera uygulamasını satın alan Apple’ın uygulamayı nasıl değerlendireceği merak konusu. Uzmanlar şirketin üreteceği yeni cihazların kameralarını geliştirmek için kullanılabileceği ihtimalinden bahsederken, aynı zamanda yeni cihazlarda bu uygulamanın ücretsiz olarak sunulabileceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Intel'in Edison Bilgisayarı başlıklı makalemizde edison, edison bilgisayar ve en küçük işlemci hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.