Son Eklenenler
Apple, Harita Uygulamasına 3 Şehrin 3D Görüntüsünü daha Ekledi!

Apple, Harita Uygulamasına 3 Şehrin 3D Görüntüsünü daha Ekledi!

Apple oldukça heyecan yarattı. Google’ın haritalama teknolojisini kullanırken birden ani bir kararla kendi harita uygulamasını geliştirmişti. Hemen hemen her yerde alışılan bir uygulama olan Google Haritalar uygulamasına karşın, iOS’un kaybetme düşüncesi oldukça endişe verici.

Apple’ın haritalama teknolojisi şuan için Google tarafından sunulandan daha aşağıda, ve bir bütün olarak işletim sistemi için Cadde/Sokak görünümündeki kaybı çoğumuz arasında kuşkuya neden oldu. Lakin sonuç olarak oldukça etkileyici olduğunu itiraf etmek lazım. Apple tarafından ‘Köprü’ olarak adlandırılan özelliği sayesinde Google’dan bile iyi sonuç toplayabilecek bir şekilde seçilen şehirlerin kuşbakışı manzarasını sunmaktadır.

apple-harita

Yeni ekleme ile uygulamada İspanya’nın Cordoba, Avustralya’nın Perth ve Fransa’nın Saint-Tropez şehirleri de “3 Boyutlu Görüntülü” yerler listesine eklendi.

Özellikle Perth şehrini de o listede ülkelerin geniş bir yelpazesinde görmek güzel oldu. Mesela Avustralya’nın Perth üstgeçidini uygulamada görmenin etkileyici bir görüntü yarattığından emin olabilirsiniz.

apple-harita2

Apple’ın 3D Köprü özelliği, ilk olarak iOS 6’da yapılmıştı ve 2011 yılında C3 Technologies’in Apple tarafından satın alınmasının bir sonucuydu. O Köprü’de hala şehirlerin sayısının eksik olduğu doğru olsa da Apple’ın bu işin altından da çok iyi bir şekilde kalkabileceği düşünülüyor. Çünkü geçmişteki başarıları ortada.

apple-harita3

Bu arada, iOS işletim sistemiyle çalışan iPhone, iPad ve iPod Touch üzerindeki Apple Maps uygulaması hakkında ne düşündüğünüzü lütfen bize bildirin.

Biz zaten 3D harita içinde birkaç doku hataları tespit ettik.

Siz de bizi sosyal platformlarda da takip edin. En son teknoloji haberlerinden herkesten önce haberdar olun. Facebook, Google+ vb platformlarda bizi takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S5 Kutusuz Resmen Görüntülendi (Video) başlıklı makalemizde Samsung, samsung galaxy ve Samsung Galaxy S5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.