Son Eklenenler
Windows Blue Sızdı

Windows Blue Sızdı

windows-blue-logoWindows 8 işletim sisteminin daha yeni bir sürümü olan ve Windows 8’in üzerine yapılacak güncellemeyle birlikte tüm kullanıcıların faydalanabileceği Windows Blue internete sızdı. Daha önceki haberlerimizde bahsettiğimiz tüm özellikleri bünyesinde barındıran Windows Blue, Windows 8‘e nazaran daha kişiselleştirilebilir bir özellik taşıyor. 9364 yapı numarasıyla internete sızan gönrüntülerden de anlaşılacağı gibi kişiselleştirilebilir 3 ayrı renk seçeneğinde karşımıza çıkacak.

Windows Blue‘nun en önemli özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Eskisine göre daha da küçülebilen kutucuklar
  • Windows 8’de dikdörtgen şeklinde olan masaüstü simgesi Windows Blue’da kare şeklini almış.
  • Charms çubuğunun altında yer alan oynat butonu sayesinde Windows 8’li olan diğer cihazlara içerik aktarımı mümkün olabilmekte.
  • Windows Blue, aynı Firefox’u andıran bir görünüme sahip olduğu düşünülen Internet Explorer 11 tarayıcısıyla birlikte gelecek.
  • Daha da gelişmiş bilgisayar ayarları menüsü
  • Windows 8 işletim sisteminde aynı anda çalışan Windows uygulamaları sayısı 2’ydi. Yeni sürüm Windows Blue ile aynı anda yan yana 4 farklı Windows uygulaması çalıştırılabilmekte.

Yazımızın bu bölümünde Windows Blue‘ya ait olduğu söylenen fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

windows blue

windows blue yan yana menu

 

 

windows blue ayarlar ekrani

Bir önceki yazımız olan Katlanabilir Scooter Geliyor başlıklı makalemizde katlanabilen scooter, katlanabilir scooter ve Katlanan scooter hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.