Son Eklenenler
Windows 8 klasik Başlat Menüsü

Windows 8 klasik Başlat Menüsü

Windows 8 kullanıcılarının en çok yakındığı konulardan birisi olan başlat menüsünün bulunmaması, kullanım esnasında binbir zorluğu beraberinde getirmekte. Öyle ki başlat menüsü eksik bir Windows 8, daha önceki versiyonlara alışkın kullanıcılar için direkt olarak kullanılmama sebebini oluşturmakta. Teknoloji Defteri olarak Windows 8 işletim sisteminde klasik başlat menüsü eklemenin yönetimlerini araştırdık. Aslında oldukça başarılı oolan bu yöntemleri kullanrak Windows 8 işletim sistemi üzerinde hem işlevsel bir başlat menüsüne sahip olabilir hem de klasik Windows 8 ekranından kurtulabilirsiniz. Bu bağlamada size ilk olarak tanıtacağımız yazılımın adı Star8. StarDock yazılım şirketi tarafından oluşturulan Star8 yazılımı sayesinde tıpkı Windows 7 işletim sistemindeki klasik başlat menüsüne sahip olabilirsiniz.

windows 8 baslat menusu

Star8 programının yüklenmesinden sonra Windows 7’nin aynısı olan başlat menüsüne sahip olmanızın yanı sıra, Windows 8 arayüzünden de kurtulmuş olacaksınız.

Star8 indir

Windows 8 de klasik başlat menüsü isteyenler için ikinci bir yöntem ise pokki yazılımını yüklemek. Sweetlabs tarafından piyasaya sürülen Pokki yazılımı sayesinde tüm uygulamaları, denetim masası öğelerini, windows store uygulamarını tek başlat menüsü üzerinde bulabilirsiniz. Pokki uygulamasının en önemli özelliği tıpkı star8’de olduğu gibi bilgisayarınız açıldığında direkt olarak masaüstü ekranının açılması.

Pokki indir

Bir önceki yazımız olan Android 4.3 Tanıtıldı başlıklı makalemizde Android, Android 4.3 ve Android 4.3 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.