Son Eklenenler
Windows 8.2 Sızıntıları Arttı

Windows 8.2 Sızıntıları Arttı

Yazılım devi, Microsoft bilgisayar, telefon ve oyun konsolunu tek bir yazılım içerisinde senkronize etmeyi planlıyor. Bu kararı almak Microsoft için çok da kolay olmadı ama tüm dünyayı kasıp kavuran açık kaynak kodlu yazılımlara doğru yönelen kullanıcıların para ödeyerek satın alınan işletim sistemleri yerine açık kaynak kodlu Android, Linux gibi işletim sistemlerini tercih etmeleri başta Windows satışlarını olumsuz yönde etkilemekteydi. Hatta Microsoft bu nedenden dolayı Blue kod adlı Windows 8.1 güncellemesini ücretsiz olarak piyasaya sürmüş, kullanıcıları Windows 8.1 ile tanıştırmak istemişti. Microsoft içerisinden sızdırılan bilgilere göre şimdilerde şirket içerisinde hummalı bir çalışma devam ediyor. Kod adı Threshold olan çalışmanın ürününün Windows 8.2 olacağı konusunda bir takım söylentiler yayılmakta.

Threshold adı Microsoft’un Halo adlı oyunundan gelmekte. Microsoft’un işletim sistemleri bölümünün başındaki isim Terry Myerson mobil, oyun ve bilgisayarları tek bir yazılımda birleştirecekleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Büyük ihtimalle 2015 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Windows 8.2’nin birçok yeniliği bir arada barındırması bekleniyor. Threshold adlı çalışmanın sesli ve dokunmatik cihazlar üzerine uygulanabileceğini düşünmekteyiz. MSFTNerd kod adlı birisi tarafından sızdırıldığı iddia edilen bilgilere göre, fare kullanımının en aza indirileceği belirtilmekte.

Bir önceki yazımız olan Sony SmartWatch 2 Test Sonuçları başlıklı makalemizde SmartWatch 2, SmartWatch 2 fiyatı ve SmartWatch 2 galaxy gear karşılaştırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.