Son Eklenenler
Windows 8.1 Enterprise Önizleme Sürümü Çıktı

Windows 8.1 Enterprise Önizleme Sürümü Çıktı

Microsoft’un 2012 yılına damgasını vuran işletim sistemi Windows 8 için hazırladığı yeni güncelleme sürümü Windows 8.1 Enterprise bugün yayınlandı. Kullanıcıların çoğunun merakla beklediği Windows 8.1 Enterprise sürümünü buradan indirebilirsiniz. Windows 8.1 işletim sistemi üzerine kurgulanan Windows 8.1 Enterprise gelişmiş kullanıcı ve şirketler için çözüm ortağı olabilecek özelliklerle donatılmış. Kurumların yaygın hizmet ağı, mobil hizmet seçenekleri için tasarlanan Windows 8.1 Enterprise, ileri seviye kullanım özellikleriyle tam şirketinize göre. Windows 8 işletim sistemine sağlanan destekle eş değer olarak 01.10.2023 tarihine kadar Microsoft tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Windows 8.1 Enterprise ile beraberinde gelen yenilikler ise şu şekilde.

Windows to go creator: Özellikle IT kurumları için geliştirilen bu özellik sayesinde taşınabilir USB Disk üzerine tamamiyle yönetilebilir Windows 8.1 işletim sistemi kurulumu yapılabilmekte. Böylelikle gittiğiniz her yerde kendinize has masaüstünüzü yanınızda götürebilirsiniz.

DirectAccess: Doğrudan erişim özelliği olarak tanımlanan DirectAccess, kurumsal ağlarınıza ayrıca bir VPN bağlantısı kurmadan güvenli şekilde ulaşmanıza imkan sağlamaktadır. Bu sayede şirketlerin IT yöneticileri uzaktan şirket ağına dahil olabilir ve bilgisayarları uzaktan sorunsuz olarak yönetebilir.

BranchCache: BranchCache önbellek dosyalarını WAN üzerinden defalarca içerik indirilmesine gerek kalmadan gösterebilen bir Cache bellek olarak işletim sisteminizin daha az yorulmasınıa sağlamakta.

Sanal Masaüstü (Virtual Desktop VDI): Uzak bilgisayarların tek bir server üzerinden kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Server 2012 gelişmelerine paralel olarak zengin bir masaüstü deneyimi sunan Virtual Desktop ile 3 boyutlu masaüstü şekillendirmelerinden tutun da USB bellek kullanımına kadar birçok özellik eklenmiştir.

Uzaktan Veri Silme: İşletmelerin IT birimlerinin yetkileri doğrultusunda cihazlara bağlanılarak şirket verilerinin güvenli bir şekilde silinebilmesine olanak sağlanmaktadır.

Başlangıç Ekran Kontrolü: IT departmanları için ayrıca çalışma gruplarının eklenebildiği ve başlangıç ekranı düzenini istediğiniz gibi kontrol edebilmenizi sağlayan yepyeni bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tanımlı Erişim: Kullanıcılara erişim yetkileri sağlayarak uygulama tanımlamalarını değiştirebilir ve belirlediğiniz kullanıcı grubuna yalnızca erişim izni verdiğiniz uygulamaları deneyimlemesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Motorola Moto X Tanıtıldı başlıklı makalemizde moto x, Motorola Moto X ve Motorola Moto X fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.