Son Eklenenler
Toshiba FlashAir Kablosuz Flash Bellek

Toshiba FlashAir Kablosuz Flash Bellek

Evet yanlış duymadınız. Harici hafıza alanında yepyeni bir özelliği daha bünyesinde barındıran Flash SD Bellekler piyasaya sürüldü. Toshiba tarafından üretilip satışa sunulan bu belleklerin en önemli özelliği kablosuz ağ bağlantısına sahip olması. Üzerinde barındırdığı Wi-Fi adaptör sayesinde takıldığı cihazlarda kablosuz ağ kurulabiliyor. Böylelikle takıldığı cihaz üzerinden hiç çıkartmadan kablosuz ağ üzerinden bağlanarak fotoğraf, müzik, video gibi veri dosyalarını bilgisayarımıza indirebiliyoruz. Toshiba FlashAir Eye-Fi ismiyle piyasaya sürülen bu bellekler 8, 16, 32 ve 64 gb kapasiteli. Standart SD kart görünümüne sahip olan FlashAir‘in kullanımı oldukça basit.

Fotoğraf makinesine takıldıktan yaklaşık 1-2 dakika sonra Wi-Fi sinyalleri yaymaya başlayan FlashAir, bilgisayar, tablet, telefonlar aracılığıyla yaymış olduğu kablosuz ağa 192.168.0.1 adresini kullanılarak bağlanılıp bünyesinde barındırdığı dosyalara uzaktan rahatça erişim sağlanabiliyor. İlk kullanımda şifresiz olarak gelen FlashAir, üzerinde barındırdığı yazılım aracılığıyla 32 bit ile şifrelenebiliyor ve yaydığı sinyalin ismi ve bağlantı adresi değiştirilebiliyor. FlashAir kullandığı Class 6 desteği sayesinde saniyede 6 Megabyte veri alışverişini destekliyor.

Toshiba FlashAir‘in biraz pahalı olduğunu da eklemek istiyoruz çünkü ürünün 8 GB modelinin yurt dışı satış fiyatı 72 USD, Türkiye satış fiyatı ise 99 USD + KDV olarak belirtiliyor. Biraz pahalı bir ürün olsa da özellikle profesyonel anlamda çalışan kişiler tarafından tercih edilen bir ürün olduğu açık. Ayrıca ürün çalışabilmek için gücünü takılı olduğu cihazdan almakta.

Bir önceki yazımız olan Samsung NX300 Aynasız Fotoğraf Makinesi başlıklı makalemizde NX300, Samsung ve Samsung NX300 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.