Son Eklenenler
Tinba Virüsü Tehdit Etmeye Devam Ediyor

Tinba Virüsü Tehdit Etmeye Devam Ediyor

tinba virüsüGeçtiğimiz yılın yaz aylarında ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altında bırakan Trojanlardan birisi olan “Tinba“, ESET şirketinden yapılan açıklamaya göre son günlerde Türkiye’yi tehdit ediyor. Özellikle son 3 gün içerisinde görülme sıklığında %70 artış tespit edilen Tinba Virüsü yetenekleriyle kullanıcıların korkulu rüyası.

Sahte internet sayfaları ve zararlı java script kodları barındıran web siteleri aracılığıyla bilgisayarınıza bulaşan Tinba, kişisel bilgilerinizi siz farketmeden kaydeden mükemmel bir log sistemine sahip. Siz farkında olmadan ve bilgisayarınızda çalıştığını farketmeden sinsice görevini yerine getiren Tinba, özellikle parolalarınızı, banka bilgilerinizi ve kredi kartı şifrelerinizi ekran klavyesi kullanılsa bile çalabiliyor. Ağdaki diğer bilgisayarlara da bulaşan Tinba, mevcut antivirüs yazılımlarınızı devre dışı bırakarak bilgisayarlarınızın daha da savunmasız kalmasına sebep olarak diğer zararlı yazılımların da bilgisayarınıza girmesine ortam hazırlıyor.

ESET şirketi özellikle güncel virüsler için hazırladığı güncelleme paketleri sayesinde kullanıcılarını korumayı taahhüt ediyor. Teknoloji Defteri olarak siz değerli takipçilerimize Nod 32 Antivirüs programını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eset’ten alınan bilgiler ışığında Tinba Virüsünden şimdiye kadar yalnızca Türkiye’de 60 bin kişinin etkilendiği belirtilmekte.

Uzmanlar Tinba virüsünün yalnızca Türkiye’li kullanıcılar için hazırlandığı konusunda hem fikir.

Bir önceki yazımız olan Microsoft, Gözlük İşine El Attı başlıklı makalemizde Microsoft akıllı gözlük, Microsoft gözlük ve Microsoft gözlük üretecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.