Son Eklenenler
Sony Firefox’a Evet Derken, Samsung Hayır Yanıtı Verdi

Sony Firefox’a Evet Derken, Samsung Hayır Yanıtı Verdi

Firefox OS isletim sistemiAkıllı cep telefonları için işletim sistemlerinin çeşitlenmesi üretici firmaların tercihlerini hangi işletim sisteminde kullanacakları konusunda endişelendiriyor. Apple efsanevi işletim sistemi iOS‘dan vazgeçmezken Asus, HTC gibi üreticiler Android‘ten yana tercihlerini belirlediler. Sybian işletim sisteminin artık yenilenmeyeceği ve kullanılmayacağının açıklanması, Google’nin Chrome OS işletim sistemini kendi cihazları üzerinde kullanacağını açıklaması çok çeşitli işletim sistemlerinin arasında kalan kararsız bir üretici grubunun oluşmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz aylarda Mozilla‘nın Firefox OS adıyla piyasaya süreceğini açıkladığı yeni işletim sistemi hem hızı hem de kalitesiyle birçok fuarın gözdesi olurken, şirket biraz daha ileri giderek Firefox OS işletim sisteminin tablet bilgisayarlarda çalışan versiyonunu bile tanıtarak kullanışlı ve güvenli bir işletim sistemi ürettiklerinin altını çizmişti.

Birçok üretici firma ile görüşmelerde bulunan Mozilla şirketi yetkilileri ilerleyen dönemlerde Firefox OS işletim sisteminin kullanılması için ZTE ve LG gibi dev firmalarla anlaştı bile. Firefox OS işletim sisteminin her geçen gün hızla artan popülerliği sonucunda, geçtiğimiz haftalarda Xperia serisiyle satışları hızlanan Sony bile bu işletim sistemini kullanabileceğinin sinyallerini verdi. Geçtiğimiz günlerde İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan Mobil Dünya Fuarı kapsamında bölgeye giden Sony Mobile Communications Başkan Yardımcısı Bob Ishida‘da Sony‘nin yakın gelecekte Firefox OS işletim sisteminin kullanıldığı yeni cihazlar üretebileceğini açıklaması üzerine gazeteciler dünyanın ikinci en büyük cep telefonu üretici olan Samsung‘a gözlerini çevirdi.

CNET muhabirlerinin verdiği bilgiye göre Samsung yöneticileri ürettikleri cihazlarda Firefox OS işletim sistemini kullanmak istemiyor. Mozilla tarafından Samsung’a götürülen teklif ışığında red cevabı almaları Samsung’un Android ile yoluna devam edeceği anlamına geliyor.

Bir önceki yazımız olan Merakla Beklenen HTC One ve Onun Muhteşem Özellikleri başlıklı makalemizde HTC, HTC One ve HTC One fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.