Son Eklenenler
iPhone Uygulamalarının Çoğu Siliniyor

iPhone Uygulamalarının Çoğu Siliniyor

AppStore uygulamalari siliniyoriPhone, iPod, iPad cihazlarına sahip kullanıcıların olmazsa olmaz uygulamalardan, cihazı var eden en önemli yazılımlardan uzak kalmaları imkansız. Apple şirketi ürettiği telefonlara uygulama programcılarının uygulamalarının yanı sıra kendi Apple patentli uygulamaları da satmakta. Bu bağlamda Apple şirketine ait AppStore uygulama mağazasında binlerce türden uygulamayı görebilmek mümkün. 775 bin uygulamanın yer aldığı AppStore‘dan bu uygulamalardan kaç tanesini veya hangilerini kullanıyoruz sorusunun yanıtını New York Times yazarı Jenna Wortham vermeye gayret etmiş.

Araştırma ve istatistik kuruluşu olan Naunce tarafından yapılan anket çalışmları baz alınarak hazırlanan sunumda, ortalama bir kullanıcının AppStore‘dan indirip de sürekli olarak kullandığı uygulama sayısı 16 olarak belirlenmiş. Telefonunuza indirdiğiniz uygulamaların %95′inin daha sonraki dönemlerde kullanılmamasından dolayı silinmekte veya kullanılmadan telefonunuzun bir köşesinde durmakta. Yine aynı şirketin istatistikleri baz alınarak yeni bir iPhone alan müşteri, telefonu almasının ardından geçen 1 haftalık süre içerisinde yaklaşık 160 uygulama telefonuna indiriyor. Fakat bu uygulamalardan bazılarını kurup denedikten sonra bazılarını ise belirli bir süre geçtikten sonra silmek suretiyle telefonundan kaldırıyor. Aynı zamanda 2011 yılı içerisinde bir kullanıcının uygulamalara ayırdığı günlük ortalama kullanım süresi 37 dakika olarak belirlenmişken bu rakam 2012 yılında ortalama 39 dakikaya yükselmiş. Özellikle Jail Break yapılan cep telefonlarına bol miktarda gerekli gereksiz uygulamanın indirildiği sonucuna ulaşan uzmanlar, orijinal ve ücretli program kullanan tüketicilerin cep telefonlarında daha sade ve sürekli kullandıkları programların bulunduğu belirlenmiş. Kısacası gerekli veya gereksiz binlerce uygulama bir iki kez kullanıldıktan sonra silinip çöpe atılıyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Ençok Tercih Edilen 10 Video Sitesi başlıklı makalemizde en çok tercih edilen video siteleri, türkiye en çok izlenen video siteleri ve türkiye online video istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.