Son Eklenenler
Internet Explorer 10 Artık Windows 7 İçin İndirilebilecek

Internet Explorer 10 Artık Windows 7 İçin İndirilebilecek

Internet Explorer 10 simdi Windows 7 icin geldiMicrosoft‘un piyasaya çıkardığı yeni işletim sistemi Windows 8 ile birlikte gelen Internet Explorer 10, gelişmiş alt yapısı ve güvenlik eklentileriyle hem de kullanım kolaylığıyla kullanıcıların gönlünü çelmişti. Fakat Internet Explorer’ın 10. sürümünü kullanabilmek için Windows 8 işletim sistemine geçmemiz gerekmekteydi. Windows 7 sürümünü kullanan kullanıcıların isteği üzerine Microsoft çok da yerinde bir karar aldı ve Internet Explorer 10‘u Windows 7 işletim sistemine sahip kullanıcılarında kullanımına imkan tanıdı. Windows 7 için isteğe bağlı güncelleme bölümünden direkt olarak indirilebilen Internet Explorer 10, Windows 8’de kullanılan yazılıma oldukça benziyor.

Internet Explorer; Pointer Events dokunmatik API ve Direct2D gibi yazılımsal, DirectWrite donanımsal hızlandırmalara sahip işlevleri bünyesinde barındırıyor. Internet Explorer 10’un en çok tartışılan özelliklerinden birisi olan “Beni izleme” eklentisi bu versiyonda varsayılan olarak atanmış.

Internet Explorer 10 sürümünü kullanmak isteyen kullanıcıların bir takım donanımsal gereksinimlere sahip olmaları gerekmekte bunlar:

  • En az 1 Ghz hızında CPU (İşlemci)
  • İşletim sistemini 32 Bit ise 1 GB, 64 Bit ise 2 GB RAM
  • DirectX Destekli ekran kartı ve sabit diskinizde en az 16 gigabyte boş alan olması gerekli

Windows 8 sürümüyle birlikte otomatik olarak gelen Internet Explorer 10 sürümü ile Windows 7 işletim sistemine sonradan dahil edebileceğiniz sürüm arasında yalnızca 1 fark bulunuyor. Bu fark flash videoları oynatabilmenizi sağlayan Flash Player. Flash Player, Windows 8’de ki Explorer’da otomatik olarak entegreliylen Windows 7‘ye yükleyeceğiniz Internet Explorer ile flash videoları açmak istediğinizde ayrıca Flash Player‘i indirip güncellemeniz gerektiği hatırlatılmakta. Bu belirttiğimiz eksikten başka herhangi bir eksiği bulunmayan Internet Explorer 10 ile Microsoft büyük bir başarı yakalamış. Internet Explorer 10 indirin

Bir önceki yazımız olan Kıbrıs'ta Rum Yönetimine Hack Saldırısı başlıklı makalemizde Anonymous, anonymous güney kıbrıs hack ve anonymous kıbrısı hackledi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.