Son Eklenenler
Google Babel Hakkında Herşey

Google Babel Hakkında Herşey

Google Babel sohbet programiGoogle‘ın yeni sohbet ve mesajlaşma platformu olan Babel ile ilgili her türlü bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Babel ile ilgili tüm açıklamaları Droid Life adlı siteden sizler için derledik. Android kullanıcıları mutlaka hatırlayacaktır Google Talk isimli sohbet programını, ayrıca bu uygulamayı Chrome işletim sistemini kullananlar da yakından tanımakta. Google uzun bir çalışmanın ardından Google Talk’ın yerini alacak yep yeni bir sohbet uygulaması olan Google Babel‘i devreye sokmayı planlıyor. Hem Chrome tarayıcımız üzerinden hem de mobil telefonumuzdan sohbet etmemize olanak sağlayan Google Talk ile aynı anda hem bilgisayar üzerinden hem de istenirse akıllı telefonumuzdan sohbet geçmişine ulaşabileceğiz.

Aynı anda onlarca kişiyle grup sohbet yapabilme imkanı sağlayacak olan yeni uygulama Google Babel ile aynı zamanda 800’ün üzerinde smile ifadeye de yer verilmiş. Birçok google hizmetiyle eş zamanlı olarak çalışabilen Google Babel, yakın zamanda kullanıma sunulacak. Şimdilik yalnızca Chrome ve Android işletim sistemleri için çıkarılan Babel, birkaç ay sonra iOS ve BlackBerry işletim sistemleriyle de kullanılabilecek.

Hangout (Google’ın görüntülü konuşma servisi) Google Babel’e dahil edilen uygulamalardan birisi olarak belirtildi. Hangout sayesinde kullanıcılar yazılı mesajlardan ziyade görüntülü ve sesli konuşma yapabilecekler. Google’ın yeni uygulaması Babel’in hız konusunda WhatsApp, Facebook Messenger, Skype gibi alternatiflerinden daha başarılı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Google Play mağazasında yakın zamanda kullanıma sunulacak olan Google Babel’i merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Facebook'un Sahibi Zuckerberg Siyasete Atılıyor başlıklı makalemizde Facebook, facebook patronu siyasete girdi ve fwd.us nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.