Son Eklenenler
ComboFix İle Bilgisayarınızdaki Zararlı Yazılımlardan Kurtulun

ComboFix İle Bilgisayarınızdaki Zararlı Yazılımlardan Kurtulun

ComboFix Nedir nasil kullanilirHer geçen gün birbiri ardına çıkan ve bilgisayarlarımızdan tutun da akıllı telefonlarımıza kadar her türlü cihaza zarar veren zararlı yazılımlardah hepimiz bıktık usandık. Kişisel bilgisayarlarımızın güvenliğini sağlamak için avuç dolusu paralar harcayarak satın aldığımız güvenlik programlarının bile silmekte zorlandığı yeni virüs, trojan ve malware’lerle her an başınız derde girebilir. 2012 yılı istatistiklerine göre banka dolandırıcılıklarının ve veri hırsızlıklarının en başında kişisel güvenlik programı bulunmayan bilgisayarların etkilendiği ortaya çıktı. Teknoloji Defteri olarak bugünkü yazımızda sizlere bilgisayarlarınızda yerleşmiş olan ve birçok antivirüs programı tarafından yapılan taramalarda bile silinemeyen bir türlü kurtulamadığınız zararlı yazılımlardan kurtulmanızı sağlayacak bir yazılım olan ComboFix Virüs – Malware – Trojan temizleme programı hakkında bilgi vereceğiz.

sUBs şirketi tarafından geçtiğimiz aylarda ücretisiz olarak kullanıma sunulan ComboFix programını Windows XP (sadece 32-bit),Windows Vista (32-bit/64-bit) ve Windows 7 (32-bit/64-bit) işletim sistemlerine sahip kullanıcıların hepsi rahatlıkla kullanabilir. Piyasada bilinen virüs, trojan ve malware’leri rahatlıkla temizleyen ComboFix aynı zamanda pek bilinmeyen milyonlarca zararlı yazılımı da bilgisayarınızdan kaldırmanıza yardımcı oluyor. Uzman ve Orta seviye bilgisayar bilgisine sahipseniz rahatlıkla kullanabileceğiniz ComboFix yazılımını buradan indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın masaüstü bölümüne indirdiğiniz ComboFix.exe dosyasını çalıştırıp programın kurulumunu gerçekleştirmeniz. Kurulumun tamamlanmasının ardından Scan butonuyla bilgisayarınızın sistem dosyaları, çöp kutusu, cokies’ler de dahil derinlemesine taramayı başlatmanız. Tarama işlemini başlatmadan önce sizlere tavsiyemiz mevcut antivirüs anti spyware programlarınısı geçici olarak kapatın. Bu sayede bilgisayarınızı yormadan ve antivirüs programlarınızın uyarı vermesini engelleyerek tarama işlemini sürdürün. Özellikle bir bilgisayardan diğerine ağ yoluyla ve taşınabilir bellekler (Flash Disc) aracılığıyla bulaşan amvo.exe, kavo.exe gibi zararlıları anında tespit edebilir. Tarama işlemi sonucunda bulunan bütün virüs, spyware, malware, trojan gibi zararlı yazılımlar detaylı olarak listelenecek ve tek bir tıklama ile hepsinden aynı anda kurtulabileceksiniz. ComboFix programının diğer programlara göre en büyük artıları; bilgisayarınızı derinlemesine tarayarak en kuytu köşede kalmış zararlıları bile rahatlıkla bulabilip temizlemesi. Bunun yanında programın kullanımıyla ilgili detaylı dökümanlara üretici sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Programın bir takım eksikliklerinin de olduğu kesin. En büyük eksikliği genel olarak uzman kullanıcıların anlayabileceği tarzda bir yapıya sahip.

Not: Teknoloji Defteri editörleri, sizlere tavsiye ettiği programların yanlış kullanımından dolayı meydana gelebilecek hasarlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bir önceki yazımız olan Sony Firefox'a Evet Derken, Samsung Hayır Yanıtı Verdi başlıklı makalemizde Firefox OS, Firefox OS özellikleri ve Mozilla Firefox OS hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.