Son Eklenenler
Baidu Antivirüs Sürpriz Çıkış Yaptı

Baidu Antivirüs Sürpriz Çıkış Yaptı

baidu antivirus 2013Baidu ismi size yabancı gelmese gerek. Çin’in ve dünyanın en gelişmiş arama motorlarından birisi olan ve Google’ya nazaran Çin’de daha fazla kullanılan Baidu, 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve bununla ilgili hiçbir açıklama yapmadığı Antivirüs yazılımı olan Baidu Antivirus – Professional Antivirus + Ultrafast Cloud Security adını verdilkeri bir programla muhteşem bir atağa kalktı. Özellikle son dönemde yazılıma önem verdiği şeklinde açıklamaların yapıldığı Baidu’nun piyasaya sürdüğü Antivirüs yazılımı uzmanlardan tam not aldı.

Almanya menşeyli antivirüs programı olan Avira’da kullanılan antivirüs veritabanı motorunun aynısı üzerine kurulmuş bir yapıya sahip. Baidu’dan yapılan açıklamaya göre Baidu Antivirus 2013‘ün tamamen ücretsiz olduğu belirtildi. Windows 8/7/Vista/XP (32-bit & 64-bit) işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışan Baidu Antivirus‘un boyutunun yalnızca 11 megabyte oluşu ve sistemimizde yalnızca 40 megabyte yer kaplaması oldukça harika. Aynı zamanda Baidu Antivirus yazılımında kullanılan bulut tabanlı koruma teknolojisi sayesinde sistem belleğimizde yalnızca 10 megabyte’lık bir alan kaplıyor ve bu sayede bilgisayarımızı yormadan işlevini sorunsuzca sürdürüyor. Çoklu virüs arama motoru teknolojisi sayesinde virüslerin %99’unu tespit edip silebilme özelliğine sahip olan Baidu Antivirus’ü buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İlk %100 Yerli Akıllı Cep Telefonu Geliyor başlıklı makalemizde Gebze akıllı cep telefonu, Türk yapımı akıllı telefon ve Türk yapımı cep telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.