Son Eklenenler
Apple OS X Mavericks Hakkında Herşey

Apple OS X Mavericks Hakkında Herşey

Yazılım ve Donanım devlerinden Apple, Mac bilgisayarlarla birlikte kullanılacak olan OS X Mavericks işletim sistemiyle ilgili olarak geçtiğimi aylarda tüyolar vermeye başlamıştı. Apple Worldwide Developers Conference (Dünya Yazılım Geliştiricileri Konferansı) esnasında yaklaşık 1 yıllık çalışmasının meyvesi olan OS X Mavericks işletim sistemini görücüye çıkardı. OS X 10.9 Mavericks adıyla piyasaya sürülen işletim sistemi başta güvenlik ve gizlilik açıkları olmak üzere hem tasarım hem de performans bakımından mükemmele ulaşmamış bir sistem olduğunu kanıtladı. Mavericks isminin nereden geldiğini merak edenler için Apple yöneticileri dünyanın en harika sörf bölgelerinden birisi olan Mavericks isminden esinlendikleri şeklinde açıklama yaptı.

Mac OS X Mavericks tanitimi

Şuan piyasadaki en son işletim sistemi OS X Mountain Lion ile birlikte gelen ve patenti tamamen Apple’a ait olan klasik uygulamalar (safari, ibook, icloud, takvim) üzerinde önemli güncelleştirmeleri bünyesinde barındıran OS X 10.9 Mavericks‘in daha önce hiç kullanılmayan ve en önem verilen özelliğinin iOS cihazlardaki harita ve tek pencere üzerinde birden fazla öğeyi açabilmesi oldu.

Bir önceki yazımız olan Vestel Yerli Üretim Akıllı Telefonlarını Tanıttı başlıklı makalemizde Vestel, vestel akıllı telefon ve vestphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.