More

  Whatsapp’ı Bilgisayardan Kullanmak

  Whatsapp, neredeyse hepimizin kullandığı bir uygulama öyle ki 500 milyon aktif kullanıcıya sahip. Facebook, Whatsapp uygulamasını satın aldıktan sonra uygulamaya yeni özellikler getirerek uygulamayı geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor.

  Bu yazımı da Whatsapp’a eklenen özelliklerden birini anlatmak amacıyla kaleme alıyorum. Özelliğin eklenmesinin üzerinden biraz zaman geçti fakat kullanılmasında bazı pürüzler çıkabiliyor. Bahsedeceğim özellik “ Whatsapp’ı Bilgisayardan Kullanmak “.

  Whatsapp uygulamasını bilgisayardan kullanabilmemiz için öncelikle bilgisayarımızdan “ web.whatsapp.com “ adresine giriyoruz. Siteye girdiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor.

   

  web whatsapp qr kod
  Web Whatsapp Ekran Görüntüsü

   

  “ web.whatsapp.com “ adresine ipad gibi tablet cihazlardan girersek yüksek ihtimalle ilk olarak karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

   

  web whatsapp'a giremiyorum
  Web Whatsapp’a girdiğimizde karşımıza çıkan ilk ekran

   

  Bu ekran aklınızı karıştırmasın. İhtiyacımız olan ekranı görüntüleyebilmek için ekranın sağ üstünde yer alan “ Yükleme – Paylaşma ” ikonuna tıklayıp “ Masaüstü Siteyi İste “ seçeneğini tıklatıyoruz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ihtiyacımız olan ekranı görüntüleyebileceğiz.

   

  Whatsapp web kullanımı
  Web Whatsapp Kod ekranını görüntüleyebilmek için ” Yükleme – Paylaşma ” ikonuna tıklayıp seçeneklerin olduğu menüleri görüntülüyoruz.

   

  Whatsapp web kullanımı
  Web whatsapp’ı tabletimizde kullanabilmek için tıklamamız gereken ” masaüstü siteyi iste ” seçeneği alt menüde yer alıyor.

   

  Whatsapp web kullanımı
  Tabletimizde web whatsapp’ı kullanabilmek için gerekli ekrana ” masaüstü siteyi iste ” seçeneğine tıklayarak ulaşıyoruz..

   

  İhtiyacımız olan ekrana ulaştık..

   

  whatsapp webi nasıl kullanırım, whatsapp web ipad
  Web Whatsapp ‘da ihtiyacımız olan ekranın görüntüsü

   

  Şimdi telefonumuzu elimize alıyor ve Whatsapp uygulamasının ikonuna tıklayarak uygulamaya giriş yapıyoruz.

   

  web whatsapp'ı nasıl kullanırım
  Whatsapp uygulamasının giriş ekranı.

   

  Uygulamaya telefonumuz üzerinden giriş yaptıktan sonra uygulamanın “Seçenekler” menüsünden “WhatsApp Web” başlığına tıklıyoruz.

   

  web whatsapp'ı nasıl kullanırım
  Whatsapp uygulaması seçenekler menüsü

   

  WhatsApp Web başlığına tıkladıktan sonra kamera açılıyor ve karşımızda kodu tarayabilmemiz için dikdörtgen tarayıcının olduğu kamera açılıyor. Kameranın üstünde ise “ Kodu Tara “ ve “ Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin ve QR kodunu tarayın “ yazıyor. Artık yapmamız gereken tek bir şey kaldı. Cep telefonumuzun kamerasıyla, bilgisayarımızda veya tablet cihazımızda görüntülediğimiz kodu taramak.

   

  web whatsapp'ı nasıl kullanırım
  Web whatsapp com sitesinde görüntülenecek qr kod resimdeki gibi tamamen kameranın dikdörtgeni içine alınmalı.

   

  Telefonumuzla kodu taradıktan sonra Whatsapp hesabımız cihazlar arasında başarılı bir şekilde eşleştirilecek ve Whatsapp hesabımızı bilgisayarımızdan kullanabileceğiz.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  2 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.