Whatsapp’ı Bilgisayardan Kullanmak

Whatsapp, neredeyse hepimizin kullandığı bir uygulama öyle ki 500 milyon aktif kullanıcıya sahip. Facebook, Whatsapp uygulamasını satın aldıktan sonra uygulamaya yeni özellikler getirerek uygulamayı geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor.

Bu yazımı da Whatsapp’a eklenen özelliklerden birini anlatmak amacıyla kaleme alıyorum. Özelliğin eklenmesinin üzerinden biraz zaman geçti fakat kullanılmasında bazı pürüzler çıkabiliyor. Bahsedeceğim özellik “ Whatsapp’ı Bilgisayardan Kullanmak “.

Whatsapp uygulamasını bilgisayardan kullanabilmemiz için öncelikle bilgisayarımızdan “ web.whatsapp.com “ adresine giriyoruz. Siteye girdiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor.

 

web whatsapp qr kod
Web Whatsapp Ekran Görüntüsü

 

“ web.whatsapp.com “ adresine ipad gibi tablet cihazlardan girersek yüksek ihtimalle ilk olarak karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

 

web whatsapp'a giremiyorum
Web Whatsapp’a girdiğimizde karşımıza çıkan ilk ekran

 

Bu ekran aklınızı karıştırmasın. İhtiyacımız olan ekranı görüntüleyebilmek için ekranın sağ üstünde yer alan “ Yükleme – Paylaşma ” ikonuna tıklayıp “ Masaüstü Siteyi İste “ seçeneğini tıklatıyoruz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ihtiyacımız olan ekranı görüntüleyebileceğiz.

 

Whatsapp web kullanımı
Web Whatsapp Kod ekranını görüntüleyebilmek için ” Yükleme – Paylaşma ” ikonuna tıklayıp seçeneklerin olduğu menüleri görüntülüyoruz.

 

Whatsapp web kullanımı
Web whatsapp’ı tabletimizde kullanabilmek için tıklamamız gereken ” masaüstü siteyi iste ” seçeneği alt menüde yer alıyor.

 

Whatsapp web kullanımı
Tabletimizde web whatsapp’ı kullanabilmek için gerekli ekrana ” masaüstü siteyi iste ” seçeneğine tıklayarak ulaşıyoruz..

 

İhtiyacımız olan ekrana ulaştık..

 

whatsapp webi nasıl kullanırım, whatsapp web ipad
Web Whatsapp ‘da ihtiyacımız olan ekranın görüntüsü

 

Şimdi telefonumuzu elimize alıyor ve Whatsapp uygulamasının ikonuna tıklayarak uygulamaya giriş yapıyoruz.

 

web whatsapp'ı nasıl kullanırım
Whatsapp uygulamasının giriş ekranı.

 

Uygulamaya telefonumuz üzerinden giriş yaptıktan sonra uygulamanın “Seçenekler” menüsünden “WhatsApp Web” başlığına tıklıyoruz.

 

web whatsapp'ı nasıl kullanırım
Whatsapp uygulaması seçenekler menüsü

 

WhatsApp Web başlığına tıkladıktan sonra kamera açılıyor ve karşımızda kodu tarayabilmemiz için dikdörtgen tarayıcının olduğu kamera açılıyor. Kameranın üstünde ise “ Kodu Tara “ ve “ Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin ve QR kodunu tarayın “ yazıyor. Artık yapmamız gereken tek bir şey kaldı. Cep telefonumuzun kamerasıyla, bilgisayarımızda veya tablet cihazımızda görüntülediğimiz kodu taramak.

 

web whatsapp'ı nasıl kullanırım
Web whatsapp com sitesinde görüntülenecek qr kod resimdeki gibi tamamen kameranın dikdörtgeni içine alınmalı.

 

Telefonumuzla kodu taradıktan sonra Whatsapp hesabımız cihazlar arasında başarılı bir şekilde eşleştirilecek ve Whatsapp hesabımızı bilgisayarımızdan kullanabileceğiz.

Bir önceki yazımız olan Sanal Gerçeklik ve Göz Sağlığını Bozuyor mu? başlıklı makalemizde göz sağlığı, İskender Alkın Solmaz ve platin dergisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Android İçin En İyi Altyazı Uygulamaları

Android işletim sistemi tarafından desteklenen pek çok başarılı mobil altyazı uygulaması şu anda halihazırda Google Play Store’da listelenmekte. Telefona altyazı programı indirmek...

CAPTCHA Nedir ve Neden Kullanılır?

Çevrimiçi olarak bir internet sitesinde dolaşırken karşılaştığınız CAPTCHA doğrulamaları, web sitelerinde sıklıkla kullanılan bir Turing Testi metodudur. Peki ya bir internet platformu...

WordPress Blogları İçin Olmazsa Olmaz En İyi 5 Eklenti

PHP ve MySQL tabanlı hazır kişisel blog yazılımı Wordpress, gerek şahsi kullanımlarda gerek ise işyeri odaklı sitelerde sıklıkla tercih ediliyor. Günümüzün en...

PC’den Instagram’da Nasıl Fotoğraf ve Video Paylaşılır?

Fotoğraf ve video yayınlama platformu olarak günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, Facebook çatısı altında başarıyla hizmet vermeye devam ediyor....

Windows 10 İçin En İyi Duvar Kağıdı İndirme Siteleri

Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan işletim sistemi olarak bilinen Windows 10, standart kullanıcılarına birbirinden güzel duvar kağıdı resimleri sunuyor. Ancak bu duvar...

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!