Son Eklenenler
iPhone için Göz Muayenesi Aksesuarı

iPhone için Göz Muayenesi Aksesuarı

Apple, her zaman dünyaya bir iPhone veya iPad’in nasıl kullanılabileceğini şaşırtıcı ve yenilikçi yollarla göstermek için son derece istekli olmuştur . Cupertino merkezli şirket, iPad ile öğretmenler ve öğrenciler için eğitim sektöründe yaygın olarak kullanılmasından da haklı olarak gurur duymaktadır. Stanford Üniversitesi’nde bir grup araştırmacı, şimdi hemen hemen herkesin insan gözünün içine bakabilmesi için büyük bir fikir vererek tıp dünyasına Apple’ın akıllı işlemleri için bir iPhone aksesuarı oluşturdu.

Güçlü yeni aksesuar “EyeGo” olarak adlandırılarak ilan ediliyor ve Dr Robert Chang ve Dr David Myung tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu doğanın bir ürünü geliştirirken aynı zamanda maliyetleri düşük tutmak ve birçok insanın önünde fikir almak amacı ile, bu düşüncenin uygulanabilir olduğunu göstermek için, prototip olarak sunuldu. Aklınızdaki ile, orijinal “EyeGo” prototipi olarak tasarlanmış ve bileşenleri ve çevrimiçi nispeten kolay kaynaklı olabilen ürünler kullanılarak inşa edilmiş.

iPhone-icin-Goz-Muayenesi-Aksesuari

Birçok mevcut iPhone aksesuarlarında olduğu gibi, EyeGo da donanımın doğrudan telefona takılması için tasarlanmıştır. Donanım kişinin gözünün dış ve son derece yakın çekim görüntülerini yakalayan iPhone’un yardımcı kameraya bağlı iki adaptörleri, akıllı kullanım yapar. Dıştaki ise, iPhone ve EyeGo de retinanın yüksek çözünürlüklü görüntüleri yakalamak için küresi yoluyla bir ışık demeti kullanmak ve kayıt etmek olarak kullanılmış. Aksesuar eğitimli bir göz doktorunun tıbbi tavsiye yerine hiçbir şekilde geçmeyecek olmasına rağmen, kesinlikle bir doktor sitesinde bir durumu teşhis sürecini hızlandırmak amaçlı kullanılabilir.

iPhone-icin-Goz-Muayenesi-Aksesuari-2

EyeGo proje payı 3D için 90 $ olarak ifade ediliyor. Üründen bilgi yazdırmayı sağlayacak nihai tasarım ile taramak da mümkün olacak diye belirtiyor araştırmacılar. Rüya gerçekleşir ise o aksesuarın kullanımı bir hastanın gözüne görüntüler aracılığıyla sağlık hizmeti hazırlayabilir ve daha sonra uzaktan analiz için eğitimli tıbbi profesyonellerin gönderilen alanlarda kaydedilecek görüntüleri kontrol etmesine izin verebilir.

Bir önceki yazımız olan Henüz Çıkmayan HTC One 2 ile; iPhone 5s, Galaxy S4 ve Diğerlerini Karşılaştırdık başlıklı makalemizde HTC, HTC One ve HTC One 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Teknoloji Haberleri

    Merhabalar, sitenizi sürekli olarak takip ediyorum. Çok güncel ve güzel bir site. Teşekkürler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.