Son Eklenenler
iOS 7 Şikayetleri

iOS 7 Şikayetleri

ios 7 sikayetleriApple‘ın geçtiğimiz hafta piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi iOS 7’nin beta sürümü ABD kullanıcılarına sunulmuştu. Avrupa ve Türkiye’li kullanıcıların henüz iOS 7 lezzetini tatmamış olmalarına rağmen ABD’den gelen kullanıcı yorumlarını sizler için değerlendirip genel bir sonuç oluşturduk.

iOS 7 Kullanıcılarının En Çok Şikayet Ettiği Konular

1) iOS 7 çok karmaşık: Kullanıcıların geneli iOS 7 işletim sistemi için çok karmaşık yorumunu yaptı. Detayların fazlasıyla abartıldığı iOS 7 sürümünde birtakım ayar ve düzenlemelerin oldukça güç hale getirildiği belirtilmekte. Konum tabanlı çalıştırılan uygulamalar ve yıllara göre ayrılmış fotoğraflar bunun en bariz örneği.

2) iOS 7 Cihazda kasmalar yaşatıyor: iPhone 5 ve iPhone 4s kullanıcıların en çok yakındığı konulardan birisi ise iOS 7’nin iOS 6’ya göre daha yavaş olduğu ve cihazda menüler arası geçişlerde kasmalara sebep olduğu şikayetidir.

3) iOS 7 Yükleme esnasında can sıkıcı: iOS 7 işletim sistemini cihazına yükleyen kullanıcıların %90’ında yaşanan sorunlardan en önemlisi sistemin kurulum aşamasında cihazı kilitlediği olgusuydu. iOS 7 yüklenen cihazların bazılarında ise UDID kaydı tekrar istendi. Ayrıca cihazın tuş kilidini açarken kilitlenmesi ve sebepsiz olarak yeniden başlaması da yaşanan sorunların en büyüğüydü.

4) Şarj Problemi: iOS 7 beta kullanıcılarının %90’ı cihazın iOS 6 işletim sistemine göre şarjının daha az süre dayandığı oldu. %80 sınırında bırakılan cihazın şarjı 10 saat içerisinde standart kullanım dahilinde %5 seviyelerine gerilemekte.

5) Hoparlör ve mikrofon sorunu: Kullanıcılar cihazın sesinde ve mikrofon kalitesinde büyük ölçüde düşüş yaşadıklarını belirtti. Uygulama ve uyarı seslerinde eskiye nazaran kısılma yaşanırken, çoğu uygulamada kilitlenme ya da geç algılama sorunuyla karşılaşıldı.

Bir önceki yazımız olan İnternet Gizliliği Günümüzün En Büyük Sorunu Oldu başlıklı makalemizde google 2012 şeffaflık raporu, internet gizliliği ve internetimiz izleniyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.