Android USB Sürücüleri, Samsung, HTC, ASUS, Sony, LG ve diğer cihazlar için (Windows)

[ads1]Android, ya da ilgili açık kaynak projesi ( AOSP ) , teknik olarak Linux türevleridir ve dolayısıyla, onlar ekstra yapılandırmalar gerekmeden herhangi bir Linux tabanlı bir sistem ile çalışır. Bu, herhangi bir Linux sürümü için de geçerlidir, hatta OS X için de geçerlidir. Ancak, Windows için -en yaygın kullanılan PC işletim sistemi – işler biraz farklı. Microsoft’un işletim sistemi ortamında sürücüler hakkında her şey. Eğer sisteminize takılı herhangi bir donanım bileşeni, bunun donanım ya da periferik bir iç parçası olsun, konfigüre edilmesi uygun sürücüleri gerektirecektir. Bu, Windows’a özgü bir değildir; ikincisi onun muadillerine göre daha fazla ekstra sürücüleri olması gerekir ve Android kullanıcıları da aynı sıkıntıları paylaşır.

Eğer Android akıllı telefon veya tablet için USB sürücüleri gerekiyorsa neden sorun doğar? Onlar çok önemli ve eğer gerekiyorsa size cihazların çoğu için bu yüklemeler verilmek zorunda değil mi? Bunun cevabı çok yönlü olabilir . Bir nedeni şudur ki kullanmakta olduğunuz Windows sürümüne bağlıdır . İşletim sisteminin daha sonraki versiyonlarında, Windows güncelleştirmeleri, saygın OEM ( Orijinal Ekipman Üreticileri ) tarafından üretilen birçok Android cihaz için USB sürücülerini yükleyebilir. Bu cihazların çoğu bağlanmak için varsayılan olarak, USB (yığın) depolama modunu kullanır, yani genel bir sürücü yeterli olabilir. Hala diğer zamanlarda olduğu gibi, beraberindeki PC Suite yüklü olabilir ya da telefon için istiyorsanız buna uygun sürücüleri kurmak doğru olurdu. Dediğim gibi , çeşitli senaryolar, kendi açıklamaları ile mümkün olabilir.

android-usb

Ancak, işler USB hata ayıklama modunda, Windows uygulama geliştirme için vazgeçilmez bir gereklilik. Android cihazınızı bağladığınızda telefon veya tablet modding ve özelleştirme için biraz farklı işlemler yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca droid ile bilgisayar arasındaki ADB bağlantısı için bir köprü sağlar. Bu senaryolarda , yukarıda bahsedilen otomatik çözümler her zaman işe yaramayabilir ve cihazı bağladığınızda kolay bir şekilde bilgisayar ile iletişim kurabilirsiniz. Böylece çoğu OEM Windows tabanlı kurulumları için yapılandırılabilir sürücü paketlerini sağlar.

Şimdi, tüm bunların oldukça düzgün ve kullanışlı olduğunu söylemek mümkün, ancak çoğu kullanıcının sık karşılaştıkları sorun bu sürücüleri bulmak için nerede arayacaklarını bilmemeleri gibi görünüyor. Onlar genellikle ihtiyaçlarını kendileri karşılamayı bir zorluk olarak görüyor. Bu noktanın ötesinde, ben birçok popüler OEM ( ADB ve Fastboot ) Windows indirme bağlantıları için Android USB sürücülerini aşağıda belirttim. Böylece gelecekteki ihtiyaçlarınız için bir referans noktası olarak kullanabilirsiniz.

android-usb-2

Android cihazlar arasında en yaygın olanlar tanınmamış markalar. Ancak bu liste bu kadar ayrıntılı değil. Ayrıca, bu doğrudan indirme bağlantıları değil, ancak bunun yerine, özel cihaz modeli için sürücü için bir arama gerçekleştirmeniz için zaman harcamanız gerekebilir. Ayrıca bir Nexus serisi cihaz kullanarak, cihazın üreticisinden biri Google USB sürücüsü gerektirmez diye bir şeyin kesin olmadığı unutulmamalıdır.

X1 güncelleyin: Biz yeni amiral gemisi Android akıllı telefonlar için sürücü bağlantıları dahil ettik ve onları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

 

Yukarıda belirtilen USB sürücüleri dışında hiç popüler olmayan XDA-Developers eden fastboot sürücüleri de yakalayabilirsiniz.

Daha fazla bir şeye mi ihtiyacınız var? Ya da yanlış bir bağlantı mı buldunuz? Bunu lütfen bize iletin.

Bir önceki yazımız olan Yeni Kablosuz Şarj Teknolojisi, 40'tan Fazla Telefonu Bir Bağlantı Olmadan... (Video) başlıklı makalemizde kablosuz şarj hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email" btn_text="Kayıt ol" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]