Samsung Galaxy Note S7 Vs. Samsung Galaxy Edge 7

Samsung’un en popüler iki telefon modelinden olan Galaxy Note 7 ve Edge 7, teknik donanım açısından bazı farklılıklar içermektedir. Bu farklılıklar başta görsel anlamda olmak üzere, işletim sisteminin yenilenmesine kadar da uzamaktadır. Hatta fiyat anlamında aralarında olan fiyat farkının nedenlerinin de haklı nedenler olduğu incelemeler dolayısı ile görülmektedir. Öncelikle son çıkan Samsung Galaxy Note 7’nin özellikleri incelenecek olursa ve Samsung Edge 7 modeli ile kıyaslanacak olursa;

 • Öncelikle Galaxy Edge 7’de bulunan kavisli tek taraflı ekran özelliği Samsung Galaxy Note 7’de çift taraflı olarak tasarlanmış durumdadır.
 • Ekran boyutlarında belirgin bir fark bulunmayan iki model arasında işletim sistemi olarak Note 7’de Android’in yeni serisinin kullanıldığı söylenebilir.
 • Samsung’un özellikle son çıkardığı telefonlarında muhakkak bulundurduğu “S Pen” kalemleri de Note 7’de daha ince uçlu olarak tasarlandı ve Edge 7’den bu anlamda da sıyrılmayı başardı.
 • Note 7’de ekran parlaklığı anlamında da çalışmalar yapıldı ve gece görüşünün daha da iyileştirilmesine, gözü yormamasına dikkat edildi.
 • Kamera özelliklerinden biri olarak Note 7’de 101 derecelik kamera açısı eklendi. Bu sayede kamerayı kullanarak çok uzak yerde duran bir insanı görmek ve netlemek daha kolay hale geldi.
 • Belirgin olmayan ve çokta hissedilmeyen farklardan biri de Galaxy Note 7’nin ekran ölçülerinin 5.7 inch, Samsung Edge 7’nin ise 5.5 inch olmasıdır.
 • İki telefonda da Super Amoled özelliği kullanılmıştır ve Note 7’de Gorilla Glass koruması 5’e yükseltilmiştir.
 • Her iki telefonda da 4 GB ram özelliği bulunmaktadır.
 • Note 7’ye farklı dil özellikleri eklenerek erişim anlamında ulaşılabilirlik artırılmıştır.
 • Note 7’de gizli dosyalar için yine parola ve gerekli güvenlik sistemleri kullanılmıştır.
 • İki telefon arasında ki farklardan en önemlisi; Note 7’de var olmaya başlayan göz odaklama sistemi ile güvenliğin artırılmasıdır. Bu sayede telefon kullanıcısının göz bebek odaklaması olmadan telefon açılmamakta ve kimse telefona erişememektedir. Aynı şekilde telefonda var olan parmak izi okuma özelliği de telefonu diğer modellerden ayırırken Apple ile kıyaslanmasına sebep olmuştur. Samsung güvenlik açısından hem parola hem parmak izi hem de göz okuma özelliklerinin aynı anda kullanımına da izin vermiştir.
 • Son zamanlarda sıkça karşılaşılan ve Samsung’un Note 7’leri geri toplama çağrısında bulunduğu bilgisi yayılan konuda; Note 7’lerin batarya patlama gibi tehlikeli bir özelliği bulunması adına olmuştur. Eğer bu şekilde gerçekleşmiş durumlar söz konusu ise, telefonun tüm özelliklerinin tekrar denetlenmesi ve işletim sisteminin gözden geçirilmesi doğru olacaktır.
 • Samsung Galaxy Note 7 şuan da Türkiye’de 3400 ile 3600 TL arasında değişiklik gösteren fiyatlara satılmaktadır. Samsung Edge 7 ise yine Türkiye’de 2500 ile 3000 TL arasında satılmaktadır. Aradaki farkın nedeninin Note 7 adına yeni çıkmış ve donanımlı bir telefon olması ile alakalı olduğu da düşünülebilir.

 

phpypxsgx

Her iki telefonunda kullanım açısından oldukça güzel olduğu, şık durduğu ve elde kavrama gücünün iyi olduğu belirtilebilir. Teknik özellikler anlamında çok profesyonel bir kullanım amaçlanıyorsa kesinlikle Note 7 bu anlamda tüm ihtiyaçları karşılayabilecek türde tasarlanmıştır. Fakat Edge 7’de kullanıcının neredeyse tüm isteklerini özelliklerinde bulundurmaktadır. Temel özellikler için Edge 7, profesyonel istekler için Note 7 önerilmektedir. Renk seçenekleri her iki telefon içinde farklıdır. Samsung Galaxy Note 7’nin Türkiye’de bulunan ve satışa sunulan renkleri; siyah, altın ve gümüş renklerdir. Samsung Edge 7’nin ise satışa sunulan renkleri arasında; siyah, gümüş ve altın temel renkler olarak satılmakta ve başka renkleri bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder=”Email” btn_text=”Kayıt ol” tds_newsletter2-image=”730″ tds_newsletter2-image_bg_color=”#c3ecff” tds_newsletter3-input_bar_display=”” tds_newsletter4-image=”731″ tds_newsletter4-image_bg_color=”#fffbcf” tds_newsletter4-btn_bg_color=”#f3b700″ tds_newsletter4-check_accent=”#f3b700″ tds_newsletter5-tdicon=”tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o” tds_newsletter5-btn_bg_color=”#000000″ tds_newsletter5-btn_bg_color_hover=”#4db2ec” tds_newsletter5-check_accent=”#000000″ tds_newsletter6-input_bar_display=”row” tds_newsletter6-btn_bg_color=”#da1414″ tds_newsletter6-check_accent=”#da1414″ tds_newsletter7-image=”732″ tds_newsletter7-btn_bg_color=”#1c69ad” tds_newsletter7-check_accent=”#1c69ad” tds_newsletter7-f_title_font_size=”20″ tds_newsletter7-f_title_font_line_height=”28px” tds_newsletter8-input_bar_display=”row” tds_newsletter8-btn_bg_color=”#00649e” tds_newsletter8-btn_bg_color_hover=”#21709e” tds_newsletter8-check_accent=”#00649e” embedded_form_code=”YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy” tds_newsletter=”tds_newsletter1″ tds_newsletter3-all_border_width=”2″ tds_newsletter3-all_border_color=”#e6e6e6″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” tds_newsletter1-btn_bg_color=”#0d42a2″ tds_newsletter1-f_btn_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_btn_font_transform=”uppercase” tds_newsletter1-f_btn_font_weight=”800″ tds_newsletter1-f_btn_font_spacing=”1″ tds_newsletter1-f_input_font_line_height=”eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==” tds_newsletter1-f_input_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_input_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==” tds_newsletter1-input_bg_color=”#fcfcfc” tds_newsletter1-input_border_size=”0″ tds_newsletter1-f_btn_font_size=”eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9″ content_align_horizontal=”content-horiz-center”]