More

  Akademik Bakış (AKBA) Uluslararası Sosyal Bilimler E-Dergisi

  akademik-bakis-dergisiKırgızistan İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi, Türk Dünyası Kırgız – Türk Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2004 yılı Ocak ayında dönemin Türk Dünyası İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yüce tarafından kurulmuş olan Akademik Bakış (AKBA) Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi günümüze kadar toplam 33 sayı olmak üzere olarak yayınlanmıştır. İki ayda bir kere olmak üzere yılda toplam 6 sayı olarak yayınlanan Akademik Bakış, özellikle Sosyal Bilimler alanında bilimsel makalesi olan tüm akademisyenler tarafından yıllarca tercih edilmiştir. 1993 yılında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu merhum Prof. Dr. Turan Yazgan tarafından Kırgızistan Calal-Abad’da açılmış olan İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi bünyesinde yaklaşık 10 yıldır kesintisiz yayın yapan Akademik Bakış, günümüze kadar yayınlanan toplam 33 sayı içerisinde yüzlerce faydalı bilimsel makaleyi bünyesinde barındırmaktadır. Akademik Bakış Dergisi’nin bugün itibariyle genel yayın yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Kürşad Gülbeyaz üstlenmiş ve 3 yıl boyunca başarıyla bu görevi yerine getirmektedir. Akademik Bakış Dergisi yayın kurulunda Türkiye’nin kendi alanlarında tanınmış akademisyenleri bulunmaktadır. Bunlar:

  Dr. Ahmet Vecdi CAN
  Dr. Canan SEYFELİ
  Dr. Çetin YAMAN
  Dr. Ergün ÖZTÜRK
  Dr. Hakan Murat KORKMAZ
  Dr. Hayati BEŞİRLİ
  Dr. Köksal ŞAHİN
  Dr. Kürşad GÜLBEYAZ
  Dr. Mehmet Malik BANKIR
  Dr. Mehmet Salih ERPOLAT
  Dr. Muhittin ZÜGÜL
  Dr. Naim DENİZ
  Dr. Ömer ÖZKAN

  Dr. Sadettin BAŞTÜRK
  Dr. Serdar TOK

  Akademik Bakış (AKBA) Hakemli Sosyal Bilimler Dergisi’nin Bilim Hakem Kurulunda her biri kendi alanında uzman 50’den fazla akademisyen görev yapmaktadır. Derginin yönetim birimi sorumlusu Öğr. Gör. Çağrı Ergezer‘dir.

  Akademik Bakış Dergisi’ne makale göndermek için makale@akademikbakis.org adresine, dergi hakkındaki sorularınız için dergi@akademikbakis.org adresine mail gönderebilirsiniz. Dergi hakkında detaylı bilgi almak için +996372250810 ve +996372251263 numaralı telefonları arayabilirsiniz. “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” ülküsüyle yayın hayatına devam eden Akademik Bakış Dergisi’ne, ilime ve bilime kendini adamış tüm akademisyen meslektaşlarımızı bekliyoruz

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.