1and1.com Ve Hosting

Hosting, bir web sitesinin ve bu web sitesine ait her türlü verinin gelişmiş ve hızlı sunucular (server) içerisinde barındırılması işlemidir. Hosting için gereken serverlar, ev bilgisayarlarının sağlayabileceği serverlardan çok daha ileri seviye olmalıdır. Bir web sitesinin kullanıcı sayısı binleri hatta milyonları bulabilir bu kapasiteyi karşılayabilmek için web siteleri buna uygun serverlarda barındırılmalıdır.

Hosting hizmeti almak, sahip olduğunuz web sitesi domainin internet üzerinde erişilebilir olması içinde mutlaka gereklidir. Eğer bir web sitesi herhangi bir sunucu içerisinde barındırılmazsa bir IP adresi olmaz. Bir adresi olmadığı için de o siteye asla erişilemez. Hosting hizmeti, web sitesinin bu server içerisinde saklanıp, aynı anda bir çok internet kullanıcısına sorunsuz ulaşmasını sağlar.

Her web sitesinin hosting ihtiyaçları web sitesinin özelliklerine göre değişir. Eğer sahip olduğunuz web sitesinin içeriği sürekli olarak artıyorsa daha yüksek depolama alanına ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca web sitesinin kullanıcı trafiği çok fazla ise web sitesinin barındırılabilmesi için çok daha fazla sunucuya ihtiyaç vardır. Buna ek olarak dört ayrı temel hosting şekli vardır; shared hosting, co-location, reseller hosting ve dedicated hosting. Almak istediğiniz hosting hizmetinin çeşidi, ihtiyaçlarınız, yaptığınız iş ve web sitenizin özelliklerine göre değişebilir. Sahip olduğunuz web sitesi içerisinde değişiklik yapmak için hosting ile birlikte admin paneline sahip olmanız gerekir. Sadece site sahiplerinin ulaşabileceği bu panel üzerinden ihtiyaçlarınıza göre, kolaylıkla veri ekleyip çıkartabilirsiniz.

Hosting hizmeti alırken, işinde başarılı internet servisi hizmeti veren firmalarla çalışmak çok önemlidir. Eğer verilen hosting hizmeti gerektiği gibi gerçekleşmezse, sürekli olarak, kapasite aşımlarından kaynaklı çökmeler yaşanabilir. Bu sebeple hosting hizmeti veren firmaların web sitelerini iyi bir gözetim altında barındırmaları gerekir. 1and1.com gibi sağlayıcılar web siteniz için kaliteli bir barındırma sağlamakla kalmaz aynı zamanda web sitenizi her zaman güvence altında tutar. Her türlü ihtiyacınıza göre en iyi hizmeti sunan 1and1, web sitenizin verimini arttırarak pazarlama ve satış faaliyetlerinizin başarısını online platformlar üzerinde de sürdürmenize katkı sağlar. Eğer sizde kurumunuza ait web sitenizin için hosting hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız 1and1 temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Araştırmacı Pcnet İos Uygulama İncelemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!