Son Eklenenler
Xiaomi Firması 40W Kablosuz Şarj Desteğini Duyurdu!
Xiaomi Firması 40W Kablosuz Şarj Aletini Duyurdu

Xiaomi Firması 40W Kablosuz Şarj Desteğini Duyurdu!

Çin menşeili büyük teknoloji şirketi Xiaomi, modern çağın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak büyüleyici bir cihaz üzerine çalışıyor. Bu yıl içerisinde bir kablosuz şarj aleti piyasaya süreceğini açıklayan firma, ürününü tamamladığını ve test aşamalarına geçtiklerini ifade etti.

İçinde bulunduğumuz dönemin en büyük teknolojik problemlerinden bir tanesi, pek çok kişinin de kabul edebileceği üzere batarya problemleridir. Birçok teknolojik alet üreticisi daha iyi kapasitelere sahip bataryalar tasarlarken kimi zaman bunun bile yeterli olmadığı durumlar ortaya çıkabiliyor.

Xiaomi, Olağanüstü Hızlı Kablosuz Şarj Cihazını Test Etti

Çoğu insanın artık dışarı çıkarken yanından powerbank cihazını eksik etmediğini ve muhakkak çantasına koyduğunu düşünürsek; akıllı telefon üreticilerinin bu konu üzerine daha fazla kafa yormaları gerektiği aşikar duruyor. Tam da bu noktada kollarını sıvayan Xiaomi firmasının, telefon bağımlılarını oldukça sevindirecek bir müjde verdiğini görüyoruz.

Xiaomi, 40W’luk Kablosuz Şarj Desteğini Test Etti!

Xiaomi’nin Başkan Yardımcısı Chang Cheng, Weibo platformu aracılığıyla yaptığı bir test kullanımında, 40W gücündeki kablosuz şarj cihazını kullanıcılara tanıttı. Kısa bir video halinde kullanıcılara sunulan bu cihazın yalnızca kırk dakika gibi bir zaman diliminde bataryayı tamamına kadar doldurduğu gözlendi.

Bu videodaki test çalışmaları için kullanılan cihazın ise Xiaomi’nin amiral gemisi ürünlerinden biri olan Mi 10’un değiştirilmiş bir versiyonu olduğu belirtildi.

30W Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Xiaomi Mi 9 Pro

Büyük bir olasılık ile bir sonraki cihazı üzerinde bu teknolojiyi kullanacak olan Xiaomi’nin buna benzer daha önce çeşitli çalışmalar yürütmüş olduğunu biliyoruz. Örneğin geçtiğimiz yılın Eylül ayında tüketicilere tanıtılan Mi 9 Pro 5G adlı akıllı telefon modelinde bu teknolojiye benzer bir şekilde, kablosuz ve hızlı şarj özellikleri işlenmişti.

Xiaomi Mi 9 Pro 30W Kablosuz Şarj Özelliği

Bu cihaz için tasarlanan Mi Charge Turbo donanımı sayesinde Mi 9 Pro cihazının yetmiş dakikaya yakın bir süre içerisinde bataryayı tamamen doldurduğu, yapılan testler doğrultusunda tespit edilmişti.

Yani ortaya çıkan tabloya ufak bir göz attığımızda, Xiaomi’nin yeni cihazlar için düşündüğü ana konulardan birinin pil ömrü olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Uzun ömürlü ve kullanıcı dostu cihazlar ortaya koyan başarılı firma, her defasında üzerine bir fazlasını koyarak cihazlarını geliştirmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan HMS (Huawei Mobile Services) Nedir ve Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde abd huawei yasağı, App Store ve bulut depolama hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.